Çözüldü Origin Açılırken 0xc000007b Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

btria

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle benim hatam Origin'i açarken 0xc000007b hatasını almam @Recep Baltaş Abimizin yaptığı videoyu izledim. Process Monitor isimli uygulamayı kurdum aynı şekilde dediklerini yaptım DLL dosyasını silip Directx kurdum fakat düzelmedi, manuel olarak 64 bit DLL dosyalarını teker teker indirip System32 ve SysWOW64 dosyalarına falan kopyaladım.

Yardım ederseniz çok makbule geçer.
Aşağıya link bırakacağım Process monitor dosyasının ve fotolarının.
Meet Google Drive – One place for all your files

Çözüm
Bazı hatalar windows güncellemesiyle çözülüyor mesela yeni bir format attığınızda oyunları oynayamassınız çünkü oyunların çalışması için bazı driverların olması gerekiyor güncelleme yapıp tekrar kontrol eder misiniz?

Bu hata genellikle oyun ve programlar da meydana gelir.
Hiçbir alakası yok. Sistem dosyalarını bozmuş, düzeltmemiz lazım. Sistem ile alakalı, hiçbir program ve oyun ile alakası yok.
Oyunların çalışması için DirectX ve Visual programlarının kurulması gerek.
Sistem dosyasında bir bozukluk var ise bunlar da fayda etmez. Bozuk dosyayı tespit ettikten sonra silip, yerine göre DirectX veya Visual yükletmemiz gerekiyor.

Diğer kullanıcılarla paylaş seçeneğinden erişirebilirliği ''internet üzerindeki herkes'' kısmına getirdim eğer bundan bahsediyorsanız.
Evet şimdi erişebildim dosyaya.
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP140.dll
Bu dosyayı bulup silin. Sonra şunu yükleyin;
System 32 dosyasındaki MSVCP140.dll dosyasını da silmeme gerek var mı? Önce sadece SysWOW64'den silip aynı şekilde denemiştim.

Hayır ona gerek yok, aynı hata olduğu gibi duruyor. Dediklerimi yaparsanız çözülecek.

İlk deneyişimde SysWOW64'den o DLL dosyasını sildikten sonra eski olan Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 programını silip tekrar kurmuştum, şimdi ise DLL dosyasını sildim aynı programı kurdum (kurulum hatasız bir şekilde tamamlandı). Bu arada teşekkürler 1. hatam çözüldü yani o hatayı vermiyor.
Şimdi ise MSVCR120.dll bilgisayarda eksik olduğu için bir hatayla karşılaşıyorum. Şimdi hangi adımları izleyeceğim?

C:\Windows\SysWOW64\MSVCR120.dll silin ve Visual 2013'ün x64 kitini kurun. x86 işlemlerine gerek yok.

C:\Windows\SysWOW64 üzerinde MSVCR120.dll yok ama msvcr120_clr0400.dll dosyası var bunu sileceğim herhalde?

Son düzenleme:
O dosya yok ise, bir şey silmeden yükler misiniz dediklerimizi?

Dediklerinizi yaptım olmayınca x86 versiyonunu kurduktan sonra Origin sorunsuz açıldı, ne kadar teşekkür etsem az, iyi günler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı