RX 460 fanı sürekli %100 çalışıyor

Rules1232

Decapat
Ekran kartı olarak RX 460 OEM kullanıyorum. Oyun oynarken birden ekran siyaha döndü ve bilgisayarın kapanmamasına rağmen ekran gelmedi. Daha sonra ekran kartının fanı otomatik olarak kendini %100 hıza aldı ve hızı düşüremiyorum. AMD Software'i silip tekrar kuruyorum. MSI Afterburner'dan baktığımda fan hızı otomatikte ve %25'te gözüküyor. Fan şu anda 5900RPM'de dönüyor. Aynı zamanda fanın kablosunda bir temassızlık var biraz dokununca fan kapanıyor tekrar bırakınca yine %100 hızda dönmeye başlıyor. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Hocam, kabloyu kontrol edin. Soketine bakın. Söküp tekar takın. Tam oturduğundan emin olun. Dediğiniz devir sayısı yüksek. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.

Hocam, kabloyu kontrol edin. Soketine bakın. Söküp tekar takın. Tam oturduğundan emin olun. Dediğiniz devir sayısı yüksek. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.

Her yöntemi denedim fan zaten %100'de bile olsa güzel soğutmuyordu bende 80mm kasa fanı koydum 70'i geçmedi daha :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı