Çözüldü Ryzen sistem açılırken otomatik olarak BIOS'a girmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Snkysfa

Hectopat
Daha fazla  
Elimde yakın zamanda topladığım bilgisayarım var ama tek sıkıntım bilgisayar ilk olarak BIOS'a giriyor. Hiçbir şey yapmadan çık dediğimde işletim sistemini yüklüyor. Forumda bununla ilgili daha önce paylaşılmış yazılar gördüm hepsini denedim ama sonuç aynı. Şu ana kadar denediklerim şöyle:
  1. BIOS pili yerinden oynamış mı diye kontrol ettim
  2. RAM'lerin yerini değiştirdim
  3. BIOS ayarlarını default yap dedim
  4. UEFI SSD diskimi en önce getirdim hatta UEFI olmayanı da öne getirdim
  5. Açılışta UEFI and Legacy seçeneğini seçtim
  6. BIOS'u güncelledim
Sonuç hala aynı ilk açılışta hala ilk olarak BIOS açılıyor kapatınca Windows yükleniyor.

Sistemim şu şekilde:
  • B350 Tomahawk anakart
  • Ryzen 7 1700 işlemci
  • Corsair 16GB 3000 MHz RAM
  • MSI GTX 1070 Gaming X ekran kartı
  • Samsung SSD 850 Evo 250GB var
Yardımlarınızı bekliyorum tek sıkıntısı önce BIOS'a girmesi başka hiçbir sıkıntısı yok. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoş geldiniz.

UEFI SSD diskimi en önce getirdim hatta UEFI olmayanı da öne getirdim

Böyle bir şey yok öncelikle. UEFI kurulumda boot seçeneği SSD değil, "Windows Boot Manager" olur. Bu bağlamda yapmanız gerekenler şöyle:
Ayrıca Boot ayarları altından ekran görüntüleri paylaşırsanız daha iyi cevaplar verebiliriz.

Hoş geldiniz.

Böyle bir şey yok öncelikle. UEFI kurulumda boot seçeneği SSD değil, "Windows Boot Manager" olur. Bu bağlamda yapmanız gerekenler şöyle:
Ayrıca Boot ayarları altından ekran görüntüleri paylaşırsanız daha iyi cevaplar verebiliriz.

Bunlara ek olarak MSI anakartların BIOS'larında '' Go to BIOS'' gibi seçenekler olur. Bu seçenek açık olduğu zaman anakart her zaman otomatik BIOS'a girer.

Bunlara ek olarak MSI anakartların BIOS'larında '' Go to BIOS'' gibi seçenekler olur. Bu seçenek açık olduğu zaman anakart her zaman otomatik BIOS'a girer.

Ayarları sıfırladı ise bu ayar normale dönmüş olmalı. Bu durumda bunun Jumper'ı varsa anakartta o yanlış konumda olabilir.

BIOS ekranı ve BOOT ekranı bu şekilde
BIOS güncelleme yaptım ama sorun hala aynı şekilde devam ediyor.

20171013_204036.jpg
20171013_205152.jpg

Windows'u kurarken zaten o rehberi izleyerek yaptım. BOOT 1'e tıkladığımda sizin dediğiniz gibi Windows BOOT Manager birinci sırada. Fotosu da şu şekilde.

MSI_SnapShot.jpg

Command Center'ı 3.0.0.40 sürümüne güncelledim ama bu seferde Command Center açılmıyor fotoğraftaki gibi kalıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    6,2 KB · Görüntüleme: 129
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı