Çözüldü Sanal Bellek ile ReadyBoost arasındaki fark nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

138233

Hectopat
Sanal bellek ile ReadyBoost arasındaki fark nedir?
Sanal bellek disk hızını düşürür mü?
Readyboost ana diskin yaptığı işlemleri hızlandırır mı yoksa sadece ek RAM bellek görevi mi görüyor?

Çözüm
İstersen bu siteyi bir incele. Daha emin olursun bu sayede.

Not:Burada iyi bir yöntem olduğundan bahsediyor. O kısma takılmayın çalışma prensibini inceleyin.
Sanal bellek sistemin kullanması içinde bilgisayarda bulunur.
ReadyBoost ise flash bellekteki boş alanı sanal bellek veya ram olarak kullanmana yardımcı olur.

Ben zaten SSD diskime sanal bellek ayarladım. Sanal bellek SSD'nin hızını düşürüp, işlemleri yavaşlatır mı?

Ayrıca kullanmadığım 128GB USB belleğime ReadyBoost yaparsam hız artıyor mu yoksa sadece bellek miktarı mı?

Ben zaten SSD diskime sanal bellek ayarladım. Sanal bellek SSD'nin hızını düşürüp, işlemleri yavaşlatır mı?

Ayrıca kullanmadığım 128GB USB belleğime ReadyBoost yaparsam hız artıyor mu yoksa sadece bellek miktarı mı?
SSD hızını biraz düşürebilir evet.
ReadyBoost'a bulaşmana gerek yok , istediğini alamazsın.

SSD hızım biraz bile olsa düşsün istemiyorum bu yüzden SSD'de sanal bellek ayarını kapatıyorum.
Ama Sistem RAM miktarı biraz yetersiz geliyor USB diske ReadyBoost ayarlıyorum. Böylece RAM yetersiz kalınca USB diski kullanacak.

USB disk, RAM'e az da olsa yardımcı olsun yeterli. Hiç yoktan iyidir

Doğru mudur?

SSD hızım biraz bile olsa düşsün istemiyorum bu yüzden SSD'de sanal bellek ayarını kapatıyorum.
Ama sistem RAM miktarı biraz yetersiz geliyor USB diske readyboost ayarlıyorum. Böylece RAM yetersiz kalınca USB diski kullanacak.

USB disk, RAM'e az da olsa yardımcı olsun yeterli. Hiç yoktan iyidir.

Doğru mudur?

Bak kardeş şimdi sen olayı yanlış anlıyorsun istersen sanal belleği 100GB yap genede normal RAM kadar performans vermez sadece belki hızı düşük olur normal RAM'a göre ama hız karşılaştırması yapma bir normal RAM'le sanal belleği.

Bak kardeş şimdi sen olayı yanlış anlıyorsun istersen sanal belleği 100GB yap genede normal RAM kadar performans vermez sadece belki hızı düşük olur normal RAM'a göre ama hız karşılaştırması yapma bir normal RAM'le sanal belleği.
ReadyBoost'u çoğu kişi hala kavrayamadı. Performansı çok çok arttırdığını düşünenler var.

Kanka ben hızım artsın istemiyorum düzgün oku. RAM bellek miktarı artsın. SSD diskim yavaşlamasın istiyorum.
Yardımınız için teşekkürler aynı dediğim gibi yaptım. Böyle kullanıcam.
Konu kilit

Geri
Yukarı