Çözüldü SSD'ye Kurulu olan Windows 8.1 Yavaş Açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Advanced Startup ile Advanced System Care nasıl aynı kefeye koyarsanız. Arkadaş Güvenli kip nasıl açılır diye sordu cevabını verdim. Yazdıklarınızın doğruluk payını bir daha gözden geçirin.
Hala haklı olduğunuzu düşünüyorsanız, üyelik hesaplarımın hepsini silebilirsiniz. Silseniz de silmeseniz de bu forum içerisinde bir daha haksız yere ceza alırsam bu forumu komple terk etmeyi düşünüyorum. İnsanlara yardım etmeye çalışırken haksız konumuna düşmek...
Tabi sizin önerdiğiniz şeylere farklı bir şeyler önerdim diye gücünüze gitti galiba. Aynı sorunu ben daha önce yaşadığım ve bu şekilde çözdüğüm için arkadaşla bilgilerimi paylaşmak istedim.
Siz şimdi çoklu hesap diye tekrar ceza vermeye kalkacaksınız. Ben bu hesabı babamın adına aldım belki.
Neyse lafı daha fazla uzatmıyorum. "Advanced Startup" nedir bu yazıdan sonra öğrenmiş olacağınızı tahmin ediyorum.
Eki Görüntüle 27531

Advanced Startup sistemi bozsaydı, bırakın da ilk önce Microsoft bunu sistemine koymazdı değil mi? Advanced Startup sistemin can simididir. Bilgisayar kitlendiyse usb kurulumundan buraya girilir, işler çözülür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer kendinizi doğru dürüst açıklasa idiniz böyle bir polemik ortaya çıkmayacaktı. O aracın adı "Advanced Startup" değildir. "Advanced Boot Options"tur ki Başlat üstünden oraya ulaşamazsınız zaten. Daha belirttiğiniz yer yanlış ki bunu arkadaş nasıl yapsın? Ayrıca Güvenli Mod menüsüne sistem açılırken F7 - F8 - F9 veya F10 ile ulaşılabilmektedir ki hiç olmadı UEFI BIOS'tan F8 menüsüne ulaşabilmektesiniz zaten. Niye kendinizi bu kadar kasıyorsunuz? Eğer bahsettiğiniz konuyu tam açıklamazsanız tabii ceza alırsınız.

Ayrıca o SSD Secure Erase yapmadan kendine gelmez! SandForce kontrolcülerin en kronik sorunudur eğer Defrag aracı ayarlanmışsa. Ayarlanmadığı takdirde bu süre 3-4 yılda bir gösteriyor. Tabi bu benim gibi 1 sene de 5TB+ veri yazanlar için maksimum 1.5 yılda bir tekrarlanması gereken bir olay.

İlginiz için teşekkür ederim . Sistem geri yükleme yaptım ve açılış hızı 10 saniyeye indi :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı