Çözüldü "Synaptics ps/2 port touchpad aygıtında sürücü sorunu var" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AiaSs

Hectopat
Yaklaşık 2 ay önce Toshiba marka bir laptop aldım, (İ7, win8, 8 GB RAM, iyi bir ekran kartı) benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor memnunum.

Dün akşam Laptopu 107 ekran LCD TV'ye bağladım crisis 3 oynamak için. Kablosuz USB bağlantılı klavye ve Mouse takarak geçtim oyunun karşısına ve oynadıktan sonra kapattım. Ertesi gün laptopun klavye ve touchpad çalışmıyordu ama USB klavye ve Mouse çalışıyor. Laptopun kendi klavyesi çalışmıyor ''Synaptics ps/2 port touchpad aygıtında sürücü sorunu var'' hatası alıyorum. Sistem geri yükledim olmadı, fabrika ayarlarına döndüm, Windows tekrar yükledim olmadı. Sizce sorun nedir... Basit bir tuş kombinasyonu mu ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Daha önce BİOS güncellemesi yapmadım doğrusu çekiniyorum, acaba aygıt yöneticisinden sürücüyü silip tekrar yüklesem sorun çözülür mü daha kolay yapabilirim gibi geliyor. BiOS güncelleme konusunda hiç bilgim yok. Recep bey sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?

BIOS güncellemesinin laptoplarda hiçbir tehlikesi yok diyebilirim. Zaten Windows üzerinden bir program çalıştırıyorsunuz ve kuruluyor... Çok basit yani. 2 dakika içinde güncelliyor. O esnada PC'de bir işlem yapmamanız gerek. İşlem bitince zaten PC reset atıyor...

BIOS'u güncelleyin, sonra güncel sürücüyü kurun bakalım düzelecek mi. Düzelmezse cihazı prizden sökün ve pilini de çıkarın. 2 dk sonra tekrar takın geri ve açın.

Recep Bey ilgi ve alakanız için ne kadar teşekkür etsem azdır.. Sorunum BiOS güncellemesi ile çözüldü sürücüyü yüklememe gerek kalmadı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara örnek olsun. Peki son sorum bu sıkıntı neden kaynaklanmış olabilir sizce? Tekrarlamak istemem.. Saygılarımla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı