Çözüldü Uydunet Ping problemi

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 27B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Yaklaşık 2-3 haftadır Uydunet'in 10 Mbps 50 GB AKK paketini kullanıyorum. BF3 oynarken önce ping'im 60 ila 100 arasında gidip geliyordu. Son birkaç gündür pingim hep 180'lerde ve arada 1000'e fırlıyor.BF'de özellikle Alman serverlarında oynamama rağmen bu durum değişmedi. Speedtest'te ping değerim 11ms bu arada.

192.168.0.1'e gir.

Kullanıcı adı ve şifre girişi yap. Şifre değiştirmediysen, fabrika ayarlarında yani,

Kullanıcı adı: admin
Şifre: password

olacaktır. Giriş yap.

Güvenlik duvarı sekmesine gel.

Birçok seçenek göreceksin. Hepsinin tikini kaldır ve sadece IP Flood (Akın) Tespiti'nin tikini bırak.

Ayarlar aynen böyle olacak.

Pqhmqmv.jpg

Uygula de ve pencereyi kapat. Modemini kapatıp aç. Sorun hala devam ediyorsa yaz buradan.

Şuan normale döndü tekrar. Mert sen buradayken bir soru daha sorayım. Bu wireless'te channel olayını tam açıklar mısın? Ayrıca benim modem Motorola olan. Ona böyle wireless adapter alabilir miyim?

Channel olayını tam olarak bilmiyorum. Galiba başka sinyallerle çakışmaması için değiştiriliyor. Wireless'te problemin yoksa değiştirme.

Wireless Adaptör olarak bütçe belirle kendine. Hangi aralıkta kullanacaksın ? Notebook'un Wi-Fi'ı yok mu :)

Mert kardeş Boğaçhan daki internetin aynısını bende kullanıyorum benimde ping sorunum var dediğiniz işlemleri yaptım ama yine olmadı lütfen yardımcı olun delirmek üzereyim bu sorun yüzünden..

Channel olayını tam olarak bilmiyorum. Galiba başka sinyallerle çakışmaması için değiştiriliyor. Wireless'te problemin yoksa değiştirme.

Wireless Adaptör olarak bütçe belirle kendine. Hangi aralıkta kullanacaksın ? Notebook'un Wi-Fi'ı yok mu :)
mert bey bir sorum olacaktı yaklaşık 2 aydır türknetten hizmet alıyorum ping sorunum var 200-300 ping değerleri alıyorum 40 MBPs hız alıyorum kimse bağlı değil tek bir cihazla bağlıyım, oda kablolu bağlantı ile. Ping değerim aşırı fazla modem, bilgisayar, LAN kablosu değişikliğine başvurdum yine düzelmedi. En son çare apartman kutusundan eve gelen kabloyu değiştirdim. CAT6 kablo çektim gine düzelmedi yazılımsal olarak herşeyi değiştirmiş ve sorunun benden kaynaklı olmadığına emin oldum türknete belirttim ve yardım istedim defalarca hız testleri istendi attım bi yardımı olmadı ping değeri neden çıkar bilgilendirilmesi yapıldı(online işlemler üzerinden, canlı bir görüşme sağlanmadı)sonra belirttim yazılımsal olarak sorun olmadığını ama bana oynadığım oyundan kaynaklı olduğunu onların bir hatası olmadı belirtildi benim yapabileceğim birşeyler varmı ? saygılar

192.168.0.1'e gir.

Kullanıcı adı ve şifre girişi yap. Şifre değiştirmediysen, fabrika ayarlarında yani,

Kullanıcı adı: Admin
Şifre: Password

Olacaktır. Giriş yap.

Birçok seçenek göreceksin. Hepsinin tikini kaldır ve sadece IP Flood (Akın) Tespiti'nin tikini bırak.

Pqhmqmv.jpg

Uygula de ve pencereyi kapat. Modemini kapatıp AC. Sorun hala devam ediyorsa yaz buradan.

192.168.0.1'e gir.

Kullanıcı adı: Admin
Şifre: Password

Olacaktır. Giriş yap.

Pqhmqmv.jpg

Uygula de ve pencereyi kapat. Modemini kapatıp AC. Sorun hala devam ediyorsa yaz buradan.

Slm aga ayni sorun bendede var dediklerini yapdım modem ara yüzüne girip bende okadar seçenek çıkmıyor dedin yeri işaretledim port taraması tespiti. Bölünmüş ıp paketlerini engele diye üç tık var dedini tıkladım diger ikisi boş

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı