Çözüldü Windows 8 0x80070490 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

741sasa741

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Veri tabanı programcısı
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Windows 8.1 işletim sistemi olan bir bilgisayar aldım. Mağazadan bir şey yüklemeye veya güncellemeye çalıştığımda 0x80070490 hatası nedeniyle yüklemiyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft'tan alıntıdır.

Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı çalıştırmak için şu adımları uygulayın:
  1. Ekranın sağ kenarından çekin ve ardından Arama'ya dokunun. (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidip fare işaretçisini aşağı taşıyın ve ardından Arama'ya tıklayın.)
  2. Arama kutusuna komut istemi yazın.
  3. Sonuçlar listesinde, Komut İstemi'ni aşağı çekin veya sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır öğesine dokunun veya bu öğeye tıklayın.
  4. Yönetici: Komut İstemi penceresinde, aşağıdaki komutları tam olarak görüntülendikleri şekilde yazın. Her komutun ardından Enter tuşuna basın:
    • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
    • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
  5. Yönetici: Komut istemi penceresini kapatmak için, Exit yazın ve Enter tuşuna basın.
  6. Windows Update'i yeniden çalıştırın.
Bunu denediniz mi ?

Ayrıca Çalıştır>WSReset.exe komutunu da deneyin. Mağaza ile ilgili çoğu sorunu çözüyor.

Malesef denedim ancak işe yaramadı. Aşağıdaki hatayı aldım. Bir yerde yanlış yok demi?

GnYWvZ.jpg

"Yükseltilmiş izinler gereklidir" diyor. sizin kullandığınız sistem Pro mu SL mi?

Ayrıca, yönetici haklarıyla çalıştırdınız değil mi?

Windows 8.1 Single Language yazıyor. Yönetici haklarıyla çalıştırdınız değilmi? Derken neyi kasdettiniz anlayamadım özür dilerim.?

Komut İstemi'nden bahsediyorum. Yönetici modunda çalıştırdınız değil mi?

Evet.

Sorun çözüldü. Teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı