Çözüldü Windows 8 Deep Freeze Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

osidimenia

Hectopat
Windows 8 Pro enterprise 32 ya da 64 bit ya da hangi sürüm olursa olsun deep freeze sıkıntısı var. Windows 8 kurdum ve çok beğendim, hız vs açısından oldukça iyi fakat ne hikmetse deep freeze kullanınca pc yeniden başlatabiliyorum ama kapatamıyorum. Kapat yaptıktan sonra ekran kararıyor ve öylece duruyor. Yeniden başlat yaparsam o zaman normal şekilde yapıyor. Windows 8'de bunun haricinde herşey normal.

PC'den orta şekilde anlayan biriyim ama bu sorun deli etti beni. Sizce yeni sürümünümü beklesem yoksa bunun bir çaresi var mı? Deep Freeze'i windows 7 ultimate 32 ve 64 Bit'te rahatlıkla kullanıyorum, sorun yok. Deep freeze sürüm 6.30 kurduğumda windows 8'de freeze hatası alıyorumdum. Daha sonra Deep Freeze 7.30 kurdum windows 8'e. Onda sorun kalmadı ama ne yaptıysam internettede araştırmama rağmen sorunu bulamadım. Kapatamıyorum, yeniden başlatabiliyorum ama kapatamıyorum..

7.30'dan sonra diğer numaralar da var. Tam olarak hangi sürümü yüklediniz? Windows 8 bildiğiniz gibi aslında kapat deyince kapanmıyor, uykuya dalıyor.

Güncelleme:

OK, buldum sorunu. 7.30 Windows 8 ile uyumlu değil. Zira Windows 8'in kapanış biçimi farklı. Korsan kullandığınızı düşünüyorum. Windows 8 desteği 7.60.020.4298 ile gelmiş.

Buyrun resmi sürüm notundan alıntı:

Sürüm 7.60.020.4298 (Aralık 2012)

Yeni Özellikler

• Windows 8 Destekliyor

Kaynak: http://www.faronics.com/en-uk/document-library/document/deep-freeze-standard-release-notes_en-uk/

Yani ya orijinal alacaksınız ya da bekleyeceksiniz zira 7.60 henüz kırılmamış.

Windows 8 için kullandığım Deep Freeze sürümü 7.30.020, yeniden başlatma problemi yok. Sadece kapatamıyorum. Ne yaptıysam kapatamıyorum ama Deep Freeze'i PC'den kaldırdığımda kapatabiliyorum, ne engel oluyor anlayamadım. Bir de Deep Freeze 7.50.220 var, en az 8 tane Deep Freeze sürümü denedim bunların eski versiyonlarda hata alıyorum. Freeze hatası diye masaütüne geliyordu ama 7.30 ve 7.50 de hata gitti ama aynı sorun kapatamıyorum..

Bu sürümünde Windows 8 normal şekilde kapanıyor mu ve sadece Windows 8'de bu hata var onu anlıyamadım. Sizi de uğraştırıyorum farkındayım ama Samsun Bafra'da ikamet ediyorum sadece Bafra değil bütün Samsun'da bu sorunu bilen yok:) Bir zahmet Windows 8 kurduktan sonra 7.30 ya da 7.50 deep freeze kapatmamım başka bir ayarı ya da çözümü yok mu ?

- - - Güncellendi - - -

Yardımlarınız için teşekkürler hakkınızı helal edin sonuçta emek verdiniz. O zaman beklemede kalacağım bir müddet daha saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Sorunu Hala Çözemediyseniz;

Çalıştır'a (Start + R ) veya Komut İstemi'ne " shutdown -s -t 1 " yazınca kapanıyor...

koddaki " 1 " Saniyedir... Misal 1'i 60 yapınca 60Sn içinde Bilgisayar Kapanır... Ben Bunu Kullanıyorum... Deep Freeze 7.20 Sürümü var Bende ve Pc'mi Kapatıyorum.

Yeni sürüm beklemenize gerek yok. Denetim Masası -Güç seçenekleri -Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin seçeneğinden "Hızlı Başlatmayı Aç" seçeneğindeki tiki kaldırırsanız sorununuz çözülmüş olacak. Eğer seçenekler soluk ve tıklanamaz durumda ise hemen üstte olan "Şu Anda Kullanılamayan Ayarları Değiştir"
1-1.png
1-2.png
3.png
4.png
yazısına tıklayarak aktif hale getirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı