Çözüldü Windows Defender sürekli trojan buluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tristan23

Kilopat
Yer
İstanbul/Kartal
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar,
Birkaç ay önce bir arkadaşımdan flash bellek almıştım. Flash belleği bilgisayarıma taktığımda Windows Defender "Kötü Amaçlı Yazılım Algılandı" hatası vermişti. Windows Defender'i açıp algılanan dosyaları kaldır dememe rağmen sürekli aynı bildirimi almaya devam ediyordum. Bitdefender ve malwarebytes yükledim ve sistemimi bu programlarla taradığımda herhangi bir sorun bulmadılar ve bildirimlerde kesilmişti ancak bugün tekrar başladı. Malware ile bilgisayarı tekrar tarattım yine herhangi bir şey bulmadı ancak Windows Defender inatla virüs var demeye devam ediyor. Murat abi'nin imzasındaki GetSystemInfo işlemini gerçekleştirdim linkini aşağıya yazdım. Windows 8.1 Pro 64 Bit işletim sistemim var, yardımlarınızı bekliyorum. Her şey için teşekkürler. @Murat5038 @Recep Baltaş @THE_MILLER

GetSystemInfo: GetSystemInfo_OZANEMRE_Saydiks_12_10_2015_13_25_26.zip

malware.png
virus.png

Murat abi selam,
Abi öncelikle hatam olduysa bunun bilinçsizlikten kaynaklı olduğunu söylemek istiyorum ve özür diliyorum. Abi ben bilgisayarımı malware ve dün yeni indirdiğim Kaspersky Anti Virüs ile taradım ikisi de virüs bulamadı ama windows defender virüs var diye bağırıyor. Abi ben tarama raporunun ikincisini alternatif sanıyordum o sebeple yapmadım gerekli olduğunu bilmiyordum.

Dün ban yemişim abi neden olduğunu da anlamadım açıkçası servis kullanımı olarak belirtilmiş ama Data Files Host adında bir siteden yükledim dosyayı ve linkini paylaştım bundan dolayı ban yediysem özür dilerim abi, güvenilir olduğunu sanıyordum o sitenin hatta seninde alternatif dosya paylaşım siteleri listende vardı.

Farklı bir siteden elimdeki sonuçları paylaşmam gerekiyorsa bunu nereden yapabilirim? Yapmam gereken diğer işlemler nelerdir? Umarım yardımcı olursun abi. Teşekkür ederim. @Murat5038

Abi öncelikle hatam olduysa bunun bilinçsizlikten kaynaklı olduğunu söylemek istiyorum ve özür diliyorum. Abi ben bilgisayarımı malware ve dün yeni indirdiğim Kaspersky Anti Virüs ile taradım ikisi de virüs bulamadı ama windows defender virüs var diye bağırıyor.
Ö.d, Defender'ın yanlış alarmıdır. Ayrıntılarda dosya ve dediğim rapor sonuçları olsa ona göre daha sağlıklı cevap verirdim ondan istedim.
Dün ban yemişim abi neden olduğunu da anlamadım açıkçası servis kullanımı olarak belirtilmiş ama Data Files Host adında bir siteden yükledim buranın dosyayı ve linkini paylaştım bundan dolayı ban yediysem özür dilerim abi, güvenilir olduğunu sanıyordum o sitenin hatta seninde alternatif dosya paylaşım siteleri listende vardı.
Evet o siteden dolayı almışsın. O site bazen zararlı içerik yayıyor. Benim konularımda olmasının sebebi zararlıya yakalanmayı engellediğim için benim için sorun olmuyor. Başka konularda paylaşırsanız bilindik ve cloud hesaplarından paylaşmanız gerekli izinler verilip herkese açık şekilde.
Yapmam gereken diğer işlemler nelerdir? Umarım yardımcı olursun abi. Teşekkür ederim. @Murat5038
İstediklerimi bir üst tarafta yazmıştım. Defender ayrıntıları ile tarama raporu 2 sonuçlarını paylaşacaktı.

Normal mod üzerinden Defender temizleme konusunda yetersiz olabilmekte. Dosyanın konumuna ayrıntılardan bakıp VT gibi sitelerde taratabilirdin. Defender veritabanını taşıyan Microsoft Safety Scanner - Bilgisayar sağlığı ve güvenliği için ücretsiz çevrimiçi araç Microsoft Safety Scanner 'i masaüstüne indirip bilgisayarı güvenli modda açın ve tam tarama yapın (USB bellek de tarama öncesinde takılı olsun). Tehdit bulursa silin. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp normal olarak açın.

Fakat ayrıntılı bilgi ve rapor paylaşmadığından net bir şey diyemeyiz. Bu yüzden Murat'ın istediği raporu paylaşın.

Abi şu anda kaspersky anti virüs yüklü defenderi devredışı bırakmış sanırım tekrar aktif etmek için kaspersky kaldırmam mı gerekiyor?

Dosya Ekleri

• upload_2015-12-12_13-37-51.png
    upload_2015-12-12_13-37-51.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 673
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı