Çözüldü Windows XP Home Edition SP3 orijinal ISO dosyası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Aslında yeni konu açmam gerekiyor biliyorum ama madem yeri geldi;

Pentium Dual Core E6500
HD 4550 AMD Ekran Kartı
2 GB DDR3 RAM
FOXCONN G41 Anakart (Modelin devamını tam hatırlamıyorum G41XME-K gibi bir şeydi sanırım)
HDD var ama markasını bilmiyorum pek gerekli değildir zannedersem.

Benim kafamı kurcalayan şey şu aslında destekleyip desteklememesinden ziyade kurulum sonrası bazı arkadaşlarım internet olsun, klavye, hoparlör olsun çalışmadığını ve dolayısıyla sürücü kurulmadığını, CD veya USB ile yüklemek gerektiğini söylüyordu. Böyle bir sıkıntı oluşur mu?

Yani Windows 7 ve sonrası gibi sürücüleri otomatik yüklüyor mu?

İleride RAM'i artırmayı düşünmüyorsanız SP3 x86 kurabilirsiniz, yalnız SATA sürücülerini kuruluma entegre etmeniz gerekecek. RAM'inizi artıracaksanız SP2 x64 kurabilirsiniz, fakat Türkçesi Microsoft tarafından sağlanmamıştır.

Arkadaşlarınız sizden çok daha yeni sürücüler kullanıyordur, bu yüzden size öyle demişlerdir. Tabii siz hiç harici sürücü kurmayacaksınız demiyorum, USB sürücüsü eksik olabilir, ekran kartınız tam performansıyla veremeyebilir, internetiniz olmayabilir, ses sürücünüz çalışmayabilir vs.

@reyZ19 bey, arkadaşın dediği linkten mi indirdiniz? Format sonrası driverlerı nasıl yüklediniz? Kısaca bilgi verir misiniz?
Driveri format atığım usb nin içindeki bir klasöre atmıştım(sadece internet driverini digerlerini sonradan yükledim)
İleride RAM'i artırmayı düşünmüyorsanız SP3 x86 kurabilirsiniz, yalnız SATA sürücülerini kuruluma entegre etmeniz gerekecek. RAM'inizi artıracaksanız SP2 x64 kurabilirsiniz, fakat Türkçesi Microsoft tarafından sağlanmamıştır.

Arkadaşlarınız sizden çok daha yeni sürücüler kullanıyordur, bu yüzden size öyle demişlerdir. Tabii siz hiç harici sürücü kurmayacaksınız demiyorum, USB sürücüsü eksik olabilir, ekran kartınız tam performansıyla veremeyebilir, internetiniz olmayabilir, ses sürücünüz çalışmayabilir vs.
Tüm sürücüleri anakartın sitesinden yükledim ilerde hem ram hemde ekran kartı artırmayı planlıyoruz abim ile fakat yaklaşık 2 ay süre sonra

Geri
Yukarı