Çözüldü Youtube'a Giremiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yahu dün akşamdan beri bilgisayarımdan youtube'a giremiyorum. Telefondan, tabletten gayet rahat giriyorum ama. Sorunu anlamadım. Chrome ve Explorer'da denedim. DNS olarak 62.246.80.161 ve 62.246.80.162 kullanıyorum. Google DNS'lerinde de sonuç böyle. Ne oldu anlayamadım.

HOSTS dosyasını bir kontrol eder misin ? Belki o yüzden bir sıkıntı çıkıyordur. Daha önce olmayıp sorunun bir anda başlaması ilginç.

74.125.159.139 youtube-ui.l.google.com216.239.32.10 ns1.google.com
216.239.34.10 ns2.google.com
216.239.36.10 ns3.google.com
216.239.38.10 ns4.google.com
74.125.79.100 uk.youtube.com
74.125.79.100 de.youtube.com
209.85.229.99 youtube.com
209.85.229.99 www.youtube.com

Hosts dosyası bu şekilde...

Bu düzenlemeyi Youtube yasağı varken insanlar giriş yapabilmek için yapmışlar. Yanında yazan IP adresleri neyseki zararlı bir siteye ait değil Google'a ait fakat anladığım kadarıyla dün Youtube bu adreslerde bir değişiklik yapmış ki sen bu sorunla karşılaştın.

Bu girdileri silip dosyayı kaydet. Yeniden başlatıp bilgisayarı tekrar girmeyi dener misin ?

Dosyanın içindekileri tamamen silip kaydettim. (yedekledim ama her ihtimale karşı) Yeniden başlatmadım fakat düzeldi. Çok teşekkür ettim. Zarar derken ne demek istediniz? Bunun benim facebook, twitter ve youtube'da saçma sapan Ads By CouponDropDown adlı reklamlar çıkıyor onunla ilgisi olabilir mi?

Bazı zararlı yazılımlar HOSTS dosyasında değişiklik yaparak örneğin sen YouTube yazdığında o siteye değil de zararlı bir siteye gitmene sebep olurlar. HOSTS dosyasının mantığı budur zaten. Sağdaki girdiyi tarayıcı adresine yazdığında soldakine götürür seni. Ama senin sorununun bunla alakası yok neyseki.

Ads By CouponDropDown olayına gelince o bir Adware yazılımı. Bilgisayarına bir şekilde bulaşmış. Malwarebyte's Anti-Malware ile bilgisayarını bir tarat. Sonra da tarayıcının eklentilerine girip o isimde eklenti varsa sil. Program Ekle Kaldır'a da bak hatta. İnternette yaptığım araştırmaya göre FB Photo Zoom, One Click Downloader , FreeHDSport, Yontoo gibi eklentiler de bu soruna sebebiyet verebiliyormuş. Bunlar yüklüyse bunları da sil. Tarayıcı çerezlerini ve geçmişini de silip kurtulup kurtulmadığına bak.

FB Photo Zoom'u devre dışı bıraktım ve reklamlar gitti. Program ekle kaldırı didkledim bir şey yok zaten. Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Rica ederim :) Sorunun çözülmesine sevindim. Bir taşla iki kuş vurmuş olduk :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı