Çözüm Bağlı kulaklık veya hoparlör yok

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xprice17

Hectopat
Yer
New York, United States
Daha fazla  
Meslek
User, Mor Supra Akarr :D
Bilgisayarımda bağlı kulaklık veya hoparlör yok adında bir hata alıyorum. Format atıp her şeyi güncelledim fakat sorun halen devam ediyor. Yardım ederseniz sevinirim 1 haftadır böyle.
vhs9j.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Aynı şeyi bende yaşıyorum bir süre sonra hoparlör var diyor fakat hoparlörüm'ün sadece bir tanesinden ses geliyor.

Aida64 ile rapor oluşturup html olarak bize upload edip linkini gönderin. Başlat çalıştır'a services.msc yazıp Windows ses durdurun, başlangıç türünü devre dışı yapıp tamam'a tıklayın. Tekrar Windows ses'i açın ve oturum açma yerinde local service olmasını sağlayın. Bunu yaptıktan sonra başlangıç türünü otomatik yapıp başlatın. Ses geliyor mu kontrol edin, gelmiyorsa ses kartınızda bir problem olabilir. Bios güncel değilse güncelleyip default işlemini yapın. Güncel ses sürücünüzü indirin(Raporu verdiğinizde biz vereceğiz).

Anakartı Gigabyte GA-B75M-D2V imiş. Burak'ın verdiği sürücü uyumlu yani.
Hocam sıkıntı şu ki anakartın kendi sitesinde bulunan en güncel sürümü ve Realtek'in kendi sitesinde bulunan uyumlu en güncel sürümü yükledi arkadaş ama yine de olmadı, benim düşüncem ses sürücüsüyle ilgili bir durum değil.

zzzzzzzzzzzzzzzzcs7025 C:\Windows\systemcs7025.exe /SILENT, /VERYSILENT

Bu bağlantıyı bul sil, zararlıya benziyor. Ayrıca Windows 8.1 sistemine geçmen ve sonrasında altta verdiğim yerden yüklediğin sisteme göre driveri yükle. Yükledikten sonra ses gelmiyor veya aynı hatayı alırsan ses kartı arızalı.
Realtek

Sorunum halen devam ediyor. Gerekli her şeyi yaptım ve olmadı. Dediğiniz gibi sanırsam jak girişinde arıza var. Virüs programı önerir misiniz acaba? Önerirseniz hangisini yükleyeyim? Böyle bir şey alsam sıkıntı geçer mi?

vpyyy.jpg

Geri
Yukarı