Çözüm Full HD ekranda bulanık görüntü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bir uygulamada denedim de uygulama ölçeği kendi kendine %100e çekti sanırım. Peki hocam bu sıkıntı varsa korkmalı mıyız genel anlamda? Çünkü laptopu alalı 1 hafta oldu. Cevaplar için de çok teşekkür ederim.

Özellikle de 15.6" Full HD laptop ekranınızda bulanıklık sorunu yaşıyorsanız DPI ayarınızı kontrol etmenizde fayda var.

1. Masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir seçeneğini seçin.
  2. Sol alttaki Ayrıca bkz. altından Görüntü seçeneğine tıklayın.
  3. Burada "Tüm görüntülerim için bir ölçekleme düzeyi seçmeme izin ver" seçeneğini işaretleyin.
  4. Uygula deyin ve yaptığınız işleri kaydedip "Oturumu Kapat" deyin.
  5. Oturumu tekrar açtığınızda artık bulanıklık sorunu yaşamayacaksınız.

Eki Görüntüle 2056
Merhaba,

Acaba Windows 11'de bu ayar nerede? Çok canım sıkkın.. Yeni bilgisayarımda, 2 senedir bu sorun var ve 2 sefer garantide servise yolladım ve de yazılımdan diyerek format atıp gönderdiler..

Her zaman olmuyor. Ancak bazen film izlerken birden ekran kararıyor yada kısmi olarak bulanıklaşıyor. Veya mouse.u hareket ettirdikçe bulanma oluyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Windows 11'de bu ayar nasıl açılır? @Recep Baltaş
Siz de sormuşsunuz benden önce şimdi gördüm. Acaba sorununuz neydi ve bulabildiniz mi ayarı? (Ki her yere baktım, bu ayar bu isimle yok.)

Son düzenleme:
Merhaba,

Acaba Windows 11'de bu ayar nerede? Çok canım sıkkın.. Yeni bilgisayarımda, 2 senedir bu sorun var ve 2 sefer garantide servise yolladım ve de yazılımdan diyerek format atıp gönderdiler..

Her zaman olmuyor. Ancak bazen film izlerken birden ekran kararıyor yada kısmi olarak bulanıklaşıyor. Veya mouse.u hareket ettirdikçe bulanma oluyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Siz de sormuşsunuz benden önce şimdi gördüm. Acaba sorununuz neydi ve bulabildiniz mi ayarı? (Ki her yere baktım, bu ayar bu isimle yok.)
Bulanık kullanıyorum hocam 😕

Geri
Yukarı