Çözüm Samsung Series 3 BIOS ve APP menüde kalma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

3mre Bulut

Hectopat
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konu başlığında belirttiğim gibi. Aktif kullandığım üründür ve yakın zamanda Recovert yapıp PC'yi fabrika ayarlarına geçirmek istersek PC açılışında BIOS menü ve APP menüde kalmakla beraber içindeki Windows silinmiş olup hiçbir farklı menüye erişim sağlayamadım. 3 ayrı bilgisayarcıya götürdüm çözemediler. Samsung yetkili servise götürdüm. Servise göndermemi istediler ki servislik durum yok. 3 farklı şekilde çözdüm.

1. Çözüm:

Eğer bilgisayar açılışında F4 ile Recovery menüsüne geçebiliyorsan bilgisayar sağlam demektir.
1- PC açılışında F4 ile Recovery menüsüne geç.
2- Recovery menüsünden admin paneline atla. ( CTRL + ALT + F10 )
Bu alanda kullanıcı adı ve şifre sorar. Şifre: ( seccix ya da secos )
3-Daha sona resimli bir şekilde anlatacağım.
4-Partition copy menüsüydü sanırım oradan gözata tıklayarak HDD içinde ya da DVD-RW içindeki Windows setup.exe'ye tıkladığımızda direkt kuruluma atlar.
5- Kuruluma devam edebiliriz.

2. Çözüm:

1. Bilgisayarı aç.
  2. DVD-RW'a Windows 7 X64 el değmemiş kurulum CD'sini tak.
  3. Bilgisayarı elle power'dan kapat 10 saniye bekle. Tekrar aç.
  4. Açar açmaz DVD-RW ile çalıştır. Direkt kurulum yap. BIOS ayarlamana gerek yok.
Bu anlatım yüzeysel oldu. Resimli olarak anlatacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı