Çözüm Windows Açılırken Checking File System Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Beyler benimde böyle bir problemim var.

Fakat ben başlarken hiçbir tuşa basmıyorum. Kendisi otomatik olarak bu görüntüyü atlıyor. Hatta o kadar hızlı ki ne yazdığını okuyamıyordum ve bende videoya çektim. İzlerken durdurarak da ne yazdığını okuyabildim.

Laptop kullanıyorum. 128gb ssd ve 750 gb lik hdd var. Sistem ssdye kurulu. Dediğiniz programı son sürümüyle indirdim: health durumu:ok

Error scan yaptım ve tertemiz bir sayfa çıktı karşıma. Damaged blocks: 0.0%

cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp "sfc /scannow" "chkdsk C: /f" komutunu çalıştırın.

Bunu yaptım sistem belirtilen yolu bulamadı diye uyarı verdi. Buyrun top sizde :)

:) Öyle yazmayacaktın.

Komut istemini sağ tıklayıp yönetici olarak açıp sfc /scannow yazıp enterla. %100 olunca yeniden başlat.

Bu işlem bittikten sonra komut istemini sağ tıklayıp yönetici olarak açıp chkdsk C: /f yazıp enterla. Senden bilgisayarını yeniden başlatmanı isteyecek.

Son düzenleyen: Moderatör:

O kadar hızlı atlıyor ki resmini bile çekemedim :) Farkındaysanız alt satırın arka planda sonraki karakterler beliriyor :)

Gece mesajı yazdıktan sonra sorunumu tevafuken çözdüm. Sistem geri yüklemeden sistemi başka bir sebepten dolayı bir gün öncesine döndürmek istedim, ancak Windows'un kurulu olduğu C: klasöründe bir hata mesajı verdi ve sistemi geri yükletmedi.
Verdiği hata mesajında C: sürücüsünün planlanmış bakımı gibi bir şey söyledi şimdi kelimesi kelimesine hatırlamıyorum. Bende orada ki seçenekleri takip ederek sistemin disk kontrolünü şimdi yapmasını seçtim ve bilgisayarı yeniden başlattım.
Bilgisayar başlarken bu sefer söz konusu yerde atlama yapmadı ve 10 sn içinde bir tuşa basmamı istedi. Bende sistem taramasını başlatmak için bir tuşa basarak sistemin kendisini taramasına izin verdim.
C diski kendisini taradı birşeyler yaptı ve bitince Windows tekrar başladı ve sorun ortadan kalktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı