Coil whine bobin zırıltısı garanti kapsamına girer mi?

a manly man

Hectopat
MSI 3060 Ti Gaming X Trio GDDR6X ekran kartımı iyi bilinen bir teknoloji mağazasından aldım. 5-6 ay kutusundan çıkarılmadı açılmadı kutusunda kaldı. 3-4 gün önce sistemi kurdum fakat cihazda cw coil whine sorunu olduğunu anladım. Videolarını da çekdim ses net. Satıcı firmayla iletişime geçtim. Durumu anlattım; boştayken bazen cw var. Çoğunlukla (buzzing) cızırt ya da uğultu şeklinde. Oyunlarda yüke binince ya da oyun menüde veya Alt Tab yapınca sıcaklik FPS arttikça ses artiyor. Aşırı değil oda sessizken ya da PC kasa yanında otururken kulağı yaklaştırınca var ama rahatsız edici. Bakıyosun tonca para verdiğin yeni malda böyle bir şey sinir bozucu. Satıcı mağazayla görüştüm en yakın mağazamızda servise bırakılıp ana MSI servisine iletiriz ya da doğrudan siz yollayın daha hızlı ilerler dediler. MSI aradımda cihaz garanti kapsamında olur bakarız fakat açılması lazım diyorlar. Yepyeni bir makinenın içi açılmasına onay rıza veremeyeceğimi doğrudan değişim istediğimi belirttim. Firma içi açılır inceleme yapılıp varsa sorun raporu tutulur değişim düşünülebilir dendi. Israrla. Prosedür. Şimdi yollasam mı kararsızım. Neticede MSI garanti de olsa o malın içi açılacak. Garanti işlerine sarıp şansı denemek mi onca uğraş değişmeme durumu da var. Yoksa sakın kafa kalıp giden günleri zehir etmemek mi? Coil videosunu ekleyeceğim.

Cw'den sonuç çıkması zor. Sonuç çıksa bile yeni alacağın kartta da olmayacağının garantisi yok. Kullanmış olduğum RTX 4090 Rog strixde de kulak tırmalayan bir ses var ve bu cw sebepli değiştirdiğim üçüncü RTX 4090 onu da belirteyim. Kısacası kulaklığı tak devam et. Yoksa Cw'ye odaklandıkça insan çok büyük bir sorunmuş gibi takıntı yapıyor.

Cw'den sonuç çıkması zor. Sonuç çıksa bile yeni alacağın kartta da olmayacağının garantisi yok. Kullanmış olduğum RTX 4090 Rog strixde de kulak tırmalayan bir ses var ve bu cw sebepli değiştirdiğim üçüncü RTX 4090 onu da belirteyim. Kısacası kulaklığı tak devam et. Yoksa Cw'ye odaklandıkça insan çok büyük bir sorunmuş gibi takıntı yapıyor.
Bu cw sorununa neden yıllardır bir çözüm bulunmuyor? Ben de bu tarz şeyleri kafaya takan bir insanım.

Yeni konular

Geri
Yukarı