Coil Whine sorununu 2 kanal kablo beslemesi çözer mi?

WhyNsee

Hectopat
Daha fazla  
Elimde MSI GTX 1080 ekran kartı var. Güç kaynağım Seasonic 620w 80+ Bronze m12İİ-620 Evo Edition.
Kartımda Coil Whine sorunu var ben de farklı bir şey denemek istiyorum garantiye göndermeden önce.

Bu kartı şuanda 8+6 pin olarak tek 12v PCI kablosu ile kullanıyorum. İki ayrı 12v PCI kablosu ile beslemeye kalkarsam bir zararı olur mu? Amper yükselecek, bu yüzden de kartta herhangi ısınma ya da arıza çıkaracak bir problem oluşur mu bunu merak ediyorum. Bobin vızıltısı sorununu çözer mi?

Eğer çözüm olmazsa sonra da kartı garantiye göndereceğim.

İlgili video ve anlatmaya çalıştığım konu şu saniyelerde anlatılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağıda da kendi çektiğim videoyu görebilirsiniz. 1440p ultra ayarlarda ses bu şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki ayrı kablo olduğunda akım artmaz. Akım sabit bir değer değildir. İhtiyacı kadar güç yani akım kullanır kart. 12V kanalındaki akımı çekiyor anlamına gelmiyor yani. Voltaj ile karıştırmayın.
Coil Whine'ı çözmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı