Çok fazla yanan HDD ışığı

Skender

Hectopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
İyi forumlar.

Bu konumda sizlere sormak istediğim konu Harddiskimin kasa panelinin üzerindeki HDD Ledinin sıklıkla yanıp sönmesi hususu. Bilgisayar açılırken sürekli yanıyor kafasına göre yanıp sönüyor. Yandığı zaman ise öyle bilgisayarı yüke de sokmuyorum. Bir diğer husus, bu HDD Led, işletim sisteminin kurulu olduğu HDD yi mi esas alıyor, yoksa sistem üzerindeki harddisklerin genel olarak toplamlarının ortalamasına göre mi yanıp sönüyor ?

Cevaplarınızı bekliyorum. Kolay gelsin.

Bu programı indirip SMART verilerinin olduğu Health kısmından bir ekran görüntüsü paylaşır mısın ?

https://www.technopat.net/forum/sistem-araclari/5267-hd-tune-pro-5-00-a.html

Tabiki de hocam buyrun;
414inciw6976939.jpg

Bilgisayarda herhangi bir kasılma, performans düşmesi, ani fps düşüşü vs olmuyorsa sorun yoktur. Yine de Quick Scan seçili değilken Error Scan yapın ona da bakalım.

Bilgisayarda herhangi bir kasılma, performans düşmesi, ani fps düşüşü vs olmuyorsa sorun yoktur. Yine de Quick Scan seçili değilken Error Scan yapın ona da bakalım.

Aynen saydıklarınız var hocam, aniden makina kilitleniyor bazen geçici, bazen ise kalıcı olabiliyor. Oyunlarda fps sıfırlanıyor sonra tekrar düzeliyor..

Tarama sonucu;

837incil1464673.jpg

Herşey güzel gayet normal görünürken bu kilitlenmeler niye ? :(

- - - Güncellendi - - -

Speed map a bastım ve sonuç ;

343incip9057116.jpg

Keşke eski bir kaç oyun ve uygulamayı eskidi artık onlar diyip bırakabilsem de 8.1 e geçebilsem.. :) XP zamanında fenomen olan oyunlarla aramız Windows 7 ile bozuldu, windows 8 i düşünemiyorum :) ama SSD alırsam mutlaka geçmem gereken bir işletim sistemiymiş bunu öğrendim. Teşekkürler recep bey.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı