Çok Hızlı Konuşuyorum

Merhabalar arkadaşlar. Son 4 yıldır konuşmam çok bozuldu, gerçekten çok hızlı konuşmaya başladım.
İnsanlara bir şey sormak istiyorum, sonra diyorum ki benim konuşmam bozuk çok hızlı konuşuyorum diye derdimi anlatamam, vazgeçiyorum sormaktan çok zoruma gidiyor.
Diyeceksiniz ki diksiyon kursuna git. Şu anda diksiyon kursuna gidemem. Mayıs ayında yaz dönemi stajına başlayacağım, 6 ay sürecek. Eğer saatleri uyarsa belki yazın giderim diksiyon kursuna.
Benim bu hızlı konuşma sorunundan kurtulmam için ne yapmam lazım? Bıktım artık bundan.
Kendimi sıkıp yavaş konuşmaya çalışırsam eğer resmen kekeme insanlar gibi kekeleyerek konuşuyorum. Çok üzüyor beni bu durum. Sürekli aynı kelimeyi söylüyorum karşıdaki anlasın diye. Ne yaparsam yapayım, kendimi ne kadar sıkarsam sıkayım bu konuşmam yavaşlamıyor bıktım artık ne yapabilirim?

hocam google da hızlı konuşma ile arama yapınca sizin yazınızı gördüm, sırf size yazabilmek için siteye üye oldum, ben de çok hızlı konuşuyorum, sitede özel mesaj var mı bilmiyorum o yüzden burdan yazdım, siz yenebildiniz mi bu durumu acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı