Çok ısınan RX 5700XT ekran kartı bozulur mu?

Kerem ŞEFİK

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım RX 5700XT referans modeli. Bazı güçlü oyunlarda 90 derecelere kadar çıkabiliyor, fan hızını arttırdığımda 80'e düşüyor. Bu kadar ısınması normal mi? Ekran kartı bozulabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar ısınması overclock yapmadıysan normal değil servise gönder 80 derece kabul edilebilir fakat 90 normal değil.

Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım RX 5700XT referans modeli. Bazı güçlü oyunlarda 90 derecelere kadar çıkabiliyor, fan hızını arttırdığımda 80'e düşüyor. Bu kadar ısınması normal mi? Ekran kartı bozulabilir mi?
Isınan her şeyin bozulma ihtimali var daha güçlü bir soğutma almanızı şiddetle tavsiye ediyorum

Sanırım yenilenmemiş TUF modelini kullanıyorsunuz. Birden bozulmayabilir fakat kart yüke girdikçe ömründen gider.

Referans model yani tek fanlı
Bu kadar ısınması overclock yapmadıysan normal değil servise gönder 80 derece kabul edilebilir fakat 90 normal değil.

Overclock yapmadım stres bencmark testinde 87 dereceyi the journey oyununda 92 derece gördü fan hızını %40'a alınca bayağı sesli oldu ama 80 dereceye düştü
Ömrü kısalır diyelim ve sıcaklıklar yüksek. Hangi modeli kullanıyorsunuz?
referans model .

Geri
Yukarı