Çok özgüvensizim

Chromedkw

Picopat
Daha fazla  
Yüksek oranda öz güven eksikliği ve anksiyetem var. Bunu neredeyse her an iliklerime kadar hissediyorum. Yaşım ilerledikçe daha çok sıkıntı olmaya başlıyor. Ufak bir tartışma vb. şeyler olsa heyecanlanıyorum, söylemek istediklerimi söyleyemiyorum hakkımı istediğim şekilde savunamıyorum. Bazı yaşıtlarıma bakıyorum nasıl girişken kendime bakıyorum geride kalmışım. İşin kötü yanı sessiz biri değilim, konuşkanım. Yani hem bu durum da hem de sessiz biri olsam en azından hiç konuşmuyorum filan derim öyle de değil. Ortamlarda istemediğim basit bir şey olduğunda tepkimi istemsizce gülerek gösteriyorum durum vahim öneriniz, bu durumda olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek oranda öz güven eksikliği ve anksiyetem var. Bunu neredeyse her an iliklerime kadar hissediyorum. Yaşım ilerledikçe daha çok sıkıntı olmaya başlıyor. Ufak bir tartışma vb. şeyler olsa heyecanlanıyorum, söylemek istediklerimi söyleyemiyorum hakkımı istediğim şekilde savunamıyorum. Bazı yaşıtlarıma bakıyorum nasıl girişken kendime bakıyorum geride kalmışım. İşin kötü yanı sessiz biri değilim, konuşkanım. Yani hem bu durum da hem de sessiz biri olsam en azından hiç konuşmuyorum filan derim öyle de değil. Ortamlarda istemediğim basit bir şey olduğunda tepkimi istemsizce gülerek gösteriyorum durum vahim öneriniz, bu durumda olan var mı?
Aynı durum bende de var.
Konuşkan biriyim ama kendimi savunamıyorum ve durduk yere hiçbir olay olmamasına rağmen aptal aptal gülüyorum. Bire bir konuşmada diyalog kuramıyorum sağır dilsiz gibi adamın gözüne bakıyorum.

Savunamama olayı yer zaman fark etmiyor zora sokuyor ama gülme olayı her zaman olmuyor.
Bende mesela istemediğim bir şey söylendi ya o an normalde sert bir tepki verip bu işin önünü kesmek lazım ama ben genel olarak özellikle yabancılara karşı o an stres oluyorum ve istemsizce gülüyorum buda sana olan saygıyı azaltır ayrıca internette bu hareket hakkında özgüvensiz kişi o an çaresiz kalıp ne tepki vereceğini bilmediği için gülerek yatıştırmaya, geçiştirmeye çalışır gibi şeyler diyor, çok doğru. Psikolojik destek ve spor gibi aktiviteler ile bu işin üstesinden gelmek istiyorum.

Geri
Yukarı