Çoklayıcı fan bağlantıları nasıl yapılır?

Turuncu bölümdeki kablonun bir ucunu varsa kontrolcüye yoksa anakartın reset switch'ine tak.
Turuncudaki led yazılı kablonun başka ucu yok kasanın içine gidiyor. Anakarttaki reset yeri de dolu
Turuncudaki led yazılı kablonun başka ucu yok kasanın içine gidiyor. Anakarttaki reset yeri de dolu
Kontrolcünün güç kablosunu bağlıyorum o zaman sadece?

Kontrolcünün güç kablosunu bağlıyorum o zaman sadece?
Arka kapakta kapanmıyor kablolardan :/

@wroNN Kontrolcüye 2 kablo bağlı olmalı. Biri güç kablosu diğeri ise RGB kablosu. Bahsettiğim turuncu kablonun diğer ucu büyük ihtimalle kontrolcü üzerindedir. Değilse nerede olduğunu bul. Takılmamış olabilir.

@wroNN Kontrolcüye 2 kablo bağlı olmalı. Biri güç kablosu diğeri ise RGB kablosu. Bahsettiğim turuncu kablonun diğer ucu büyük ihtimalle kontrolcü üzerindedir. Değilse nerede olduğunu bul. Takılmamış olabilir.
Kasanın üstünde LED tuşu var, oradan gelen kablo kontrolcüye turuncu yerde bağlı olan LED kablosu. Birde dediğin gibi alt tarafta mavi ile işaretlediğin yerde güç kablosu var. Onu da HDD'lerin de takıldığı geniş bir kabloya taktım. Kapağı kapatabilirsem kapatıcam yoksa boyle kalsın artık.
Kasanın üstünde LED tuşu var, oradan gelen kablo kontrolcüye turuncu yerde bağlı olan LED kablosu. Birde dediğin gibi alt tarafta mavi ile işaretlediğin yerde güç kablosu var. Onu da HDD'lerin de takıldığı geniş bir kabloya taktım. Kapağı kapatabilirsem kapatıcam yoksa boyle kalsın artık.
Bundan 2 tane var bu ikisi kasanın önündeki fanlar mi ? Öyleyse nereye takacağımı bulamadım.

Dosya Ekleri

• 16037329185996775353361180135071.jpg
    16037329185996775353361180135071.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 19
  • 20201026_203021.jpg
    20201026_203021.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Kablolaman doğru gibi. Attığın ikinci görseldeki kablo fanın güç kablosu. Onun anakart üzerine takılı olması gerekiyor.
Anakartımda 1 tane fan girişi var. Senin dediğin fan çoklayıcı olayını yeni anladım. Şu an benim attigim seyleri arasında fan çoklayıcı yok galiba cunku denedim olmadı. Bilgisayar da açılmıyor bu arada tepki bile vermedi. Sanırım kisa devre yaptı. Anakart pilini çıkartıp bekleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı