Comodo bilgisayarda bir virüs buldu

409747

Hectopat
Dün Comodo ile tam tarama yaptım ve "AC491.msp" adında bir dosya buldu. Hash kodu ise "0E6C857579D81AE024B9DC60cCB39329A6767254E2CD861F6A8cFD957310EA07". Ben de karantinadan çıkarıp VirusTotal'de taratıp tekrar karantinaya aldım. Avira, AVG, Avast, Bitdefender, Comodo, McAfee ve Microsoft virüs bulurken ESET NOD32, Kaspersky, Malwarebytes, Panda ve Yandex'e göre virüs yok. Sizce bu dosya yüzünden bilgisayarım izlenmiş midir veya verilerime vs. ulaşılmış mıdır?

Son düzenleme:
Dün Comodo ile tam tarama yaptım ve "AC491.msp" adında bir dosya buldu. Hash kodu ise "0E6C857579D81AE024B9DC60cCB39329A6767254E2CD861F6A8cFD957310EA07". Ben de karantinadan çıkarıp VirusTotal'de taratıp tekrar karantinaya aldım. Avira, AVG, Avast, Bitdefender, Comodo, McAfee ve Microsoft virüs, trojan vs. bulurken ESET nod32, Kaspersky, Malwarebytes, panda ve Yandex'e göre virüs yok. Sizce bu dosya yüzünden bilgisayarım izlenmiş midir veya verilerime vs. ulaşılmış mıdır?

Açıkcası Avast gibi antivürüslerin yanlış dosyaları virüs olarak bulma durumları oluyor.

Eğer Kaspersky ve Malwarebytes bulduysa benim fikrimce bilgisayarınıza virüs girmiş.

Bilgisiyarınızın izlenip veri çalınması virüsün çeşitliliğine göre değişir. Rica etsem 360 Total Security ile bir tarama yapıp sonucunu bildirirmisiniz emin olalım.

Hocam doğru okumuşum fakat yanlış yazmışım af görün. Büyük bir ihtimal ile virüs yoktur. Ancak birde 360 Total Securıty ile tarama yaparmısınız hocam , cidden sağlam bir antivürüs.

@Murat5038 bu bilgi ne kadar doğru Murat abi?

Şimdiye kadar Avast'dan tutun Malwarebytes'e kadar 10'u geçkin antivürüs kullandım. İçlerinden virüsü en iyi bulup taramayı hızlı bitirenler 360 Total Security ve Kaspersky'dı. Sizin taramalarınızda farklı olup siz farklı sonuç alabilirsiniz. Sadece kendi deneyimim.

Hacktool?
Office dosyası olarak gözüküyor, hatta installer, yanlış anlamadıysam. Sorun çıkaracağını sanmıyorum. Comodo da zaten ApplicationUnwanted olarak tespit etmiş. Diğer antivirusler arasından da ciddi bir tespit yapan yok. Muhtemelen korsanla ilişkili bir şey, tespitler de bu yüzden yapılmış olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı