Rehber CompactGUI ile oyun ve programların boyutunu küçültme

Cakif

Centipat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Sosyalde "depolamak azaldı, oyunların boyutunu nasıl küçültebilirim?" diye çok fazla konu gördüm. Herkese kolayca anlatabilmek için bir rehber hazırladım.
CompactGUI Windows'un kendi disk sıkıştırma yönteminin basit bir arayüze ayarlanmış hali. Tek farkı tek tek istediğin klasörleri seçip farklı seçeneklerle sıkıştırma imkanı sunuyor. Windows 10'da çalışıyor, diğerlerini denemedim.

"Choose Folder "kısmından klasörü seçip "Compression Method"da Xpress16 seçiyoruz
oyun ve program için hatasız maksimum sıkıştırma metodu, LZX kullandığımda programlar çok geç açılıyor, crash veren bile oluyordu zaten GUI de uyarı veriyor.

Daha sonra "Compress Folder" basıp bitmesini bekliyoruz HDD var ise bu süre epey uzun sürüyor. (denedim) bittiğinde ne kadar sıkıştırdığını gösteriyor.

240GB SSD diskimde epey alan sağladı.

Yükleme sürelerinde pek artış olmadı. Yarı yarıya sıkışan modlu Ark oyununda süre 4 dakikadan 6-6.5 dakikaya çıktı. Online oyunlarda ise herhangi bir drop falan yaşamadım.
Elimden geldiği kadar düzgün bir rehber hazırlamaya çalıştım yanlışım varsa belirtin lütfen Okuduğunuz için teşekkür ederim.

GitHub'da da bir sürü böyle program var ama en kolay ve basit olanı bana göre buydu.

Son düzenleme:
Abi takıldı PC çökdü yer kaplıyor nerede nasıl sileceğim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…