Company of Heroes 2 alınır mı?

mEHMETTTTT

Picopat
Sizce alınır mı?

Sizce alınır mı?

Multiplayerini bilemem fakat hikaye modu aşırı derecede zevkli almanları moskova önünden Berlin'e kadar sürüyoruz gerçekten zorlu ve güzel bir deneyim.

Geç yazıyorum ama konuya gelip inceleyecekler aklında bulundursun. İki oyuna da sahibim.

Men of War: Assault Squad 2 daha gerçekçi. COH2 daha çok e-spor, turnuva vb. tarzındayken MoW: AS2 gerçekçiliğe odaklanıyor. Askerleriniz bir mermiyle ölebilir. İkmal çok önemli. Bir bölge alıp oraya direkt ilk yardım kiti koyamıyorsun. Her şey taşınıyor. Mayın mı döşeyeceksin? Kamyonla sevk etmen gerek. Haritada çiftlik varsa traktör alıp çekebilirsin de.. Yani oyun gerçekçiliğe odaklı ama pek oynayanı yok. Multiplayerini 60-70 kişi oynuyor.

COH2'de ise oyun sonuna doğru spam yapılıyor. 5-10 tane Panzer VI alıp arkasına koruma koyunca oyunu direkt kazanabiliyorsunuz. Köprü haritalarında oyun başında tamirci ekibiyle dinamit döşeyerek veya havan ateşi yaparak köprüyü yıkabilirsiniz. Daha sonra ise asker ve yetenek kasıp, tekrar inşa edip düşmana saldırabilirsiniz. Pek gerçekçi bir oyun değil.

Diğer oyun ise gerçekten gayet gerçekçi. Büyük oyunlarda panzerwerfer saldırıları görseniz de küçük oyunlar genelde piyade/motorize/ikmal/hafif tank olarak ilerliyor. Çöl haritalarında Birleşik Krallık olarak SAS birliğiyle evlere operasyon yapmaktan çok zevk alıyorum. Tüm birlikleri siz kontrol ediyorsunuz. Ayrıca istediğiniz bir askeri/aracı seçerek third person bakış açısıyla yönetebilirsiniz ama o yetersiz olmuş, biraz kasılıyor gibi. Oyun modlarla daha fazla gelişiyor. Örneğin #valour moduyla Fransa, Polonya, Çin Cumhuriyeti, Bulgaristan, Yunanistan, Hollanda gibi ülkeler ekleniyor. COH2'nin modlama desteği kötü. Bunları göz önünde bulundurursanız sevinirim. Ek olarak COH2'nin en sevmediğim yönü skin satışı bulunması. Modla eklense de herkeste o moddan olması gerek, o yüzden modları kapatmanız gerekiyor. Skinler bildiğim kadarıyla Steam pazarından alınıyor. Ek olarak tankların falan gerçek dışı şekilde takıma göre kırmızı veya mavi olarak renklendirilmesi (bir kısmı) de benim beğendiğim bir kısım oldu.

COH2'de örnek mavi takım Sovyet tankı (Görüntü muhtemelen grafik ayarları düşükte çekilmiş.):
1612869796247.png

MoW: AS2 örnek bir bölüm (Bölüm muhtemelen modla yapılmış.):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuç olarak gerçekçilik istiyorsanız MoW: AS2 alabilirsiniz. COH2'den daha pahalı ama indirimlerde fiyatı düşer diye düşünüyorum. Pek oyuncusu yok, hikaye modu birkaç bölümden ibaret ve pek bir hikayesi yok. Oraya, buraya saldırın tarzı. Alacaksanız multiplayer için alın. Multiplayerde de vanilla için oyuncu bulursunuz ama istediğiniz mod için oyuncu bulamayabilirsiniz.

Yapay zekayla maç atmak için DLC satın almanız gerekiyor.

Yine de oyun seçimi yapmadan önce videolara ve diğer incelemelere göz gezdirmeniz iyi olur. Bu türü sevmeyebilirsiniz, sevmeyeceğiniz bir oyun almanızı istemem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı