Cooler Master 240 Lite soğutmuyor

İlk defa senin sistemin de ( siyah plastik ) yükseltme ayaklarını görüyorum tabi guzel olmuş daha cabuk sökülüp takılır ama bir garip benim bildiğim bütün soğutucular da 4 tane yüksetme şapkası bulunur , seninki güzel ama bir garip dedigim gibi , elektirik bağlantısı molex yada sata olabilir , fanlar anakart in fan pinlerin den değil USB den bağlanıp program la yazilimsal destek alır , devir dayim hortum ları ram tam ortasin dan değil üstün den gecmeli hem sıcaklık hem basın acısın dan , foto ya bir bak istersen .
Termal grizzly kryonaut kullan .

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu sıvı soğutma gücünü anakarttan alıyor, söylediğiniz türden bağlantılara sahip değil. Pompa 3 pin DC, fanlar 4 pin PWM. Yazılımı ya da molex/sata/USB bağlantıları yok.

Emin misin , molex yada sata dan güç almadığına , benim bildiğim ya molex den yada sata dan güç alır , usb den yazılım , anakart a bağlanan fanlar senin için geçerli anakart yazılım in dan yönetilir , normal de USB den sıvı soğutma in yazılımı ile fan ve devir daim kontrol edilir . Dediğim gibi senin ki bir garip geldi bana .

Eminim, bizzat kendim aynı modeli kullanıyorum.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG20210301204530.jpg
    250,4 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Hocam pompa kablolarını usttenmi geçireyim ? Nasıl yaparım bunu acaba ?

Sizin ki gibi yanami cevireyim bu şekilde kalsa problem yasarmiyim ?

Soğutucu performansında pek fark yaratmayacaktır. Pompa işlemciye temasını iyileştirmek için o iki somonu sıkmayı deneyebilirsiniz fakat asla zorlamayın sadece hafifçe sıkmayı deneyin.

Bunun dışında yapılabilecek fazla şey yok gibi.

Yani pompa hortumları bu şekilde kalsa bir problem teşkil edermi ? Ramlarin ortasından geçirmek bana bir fayda saglamiycaksa pekte ellemek istemiyorum işin açıkçası.

Yani pompa hortumları bu şekilde kalsa bir problem teşkil edermi ? Ramlarin ortasından geçirmek bana bir fayda saglamiycaksa pekte ellemek istemiyorum işin açıkçası.

RAM'lere temas etmezse daha iyi olur elbette. Soğutma performansından ziyade ürünün sağlığı için önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…