Cooler Master Fandan gelen ve sonra giden ses neden olabilir?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Bu ikinci konum, ilk konuda yeterli bilgi sahibi olamadım.
ML240L RGB sıvı soğutmanın fanlarından ikisinden biri ilk açılışta ses yaptı. Çıt çıt şeklinde bir ses. Isındıkça sesi azaldı yavaş yavaş. Şu an sesi kesildi. 5 gün kadar açmamıştım sistemi. Sanrırım soğuk olduğundan dolayı oldu. Pompasını durdurdum, ondan değil. Diğer fanların bulunduğu konumdan da gelmiyor zaten. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim. Daha önce de bu kadar kapalı kaldı, fakat yazındı. Havalar biraz soğuk bu aralar, sanırım bundan oldu. Eğer ses devam etse daha fazla şüphelenecektim. Bir yerede sürtmüyordu zaten. İlgilenen herkese teşekkürler.
Fanlar resimdekilerden;

Dosya Ekleri

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    29,1 KB · Görüntüleme: 28
Kasan kolay hava almıyorsa ondan yapıyor olabilir uzun yıllardır kullanıyorsan yağında sorun çekiyor olabilir veya kasanın tozundan dolayı olabilir bir temizlesen iyi edersin

Elektrik süpürgesi gibi bir şey mi? Vinnn vunnn ediyor ve yavaslayip hızlanıyor mu?

Yok hocam, çıt çıt çıt diye bir ses geldi. Döndükçe ses yavaş yavaş uzun aralıklarla gelmeye başladı, şu an ses kesildi. Daha önce yazın 15 gün kadar kapalıydı sistem. Bu ara 5-6 gün kapalıydı sistem. Odada serindi. Sanırım döndükçe ısındı, ben öyle düşünüyorum.
@Cooler Master Türkiye ilgilenir misiniz rica etsem?
Elektrik süpürgesi gibi bir sey mi? Vinnn vunnn ediyor ve yavaslayip hızlanıyor mu?
.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı