Elektronik Cooler Master Masterbox TD500 tg siyah 650W 80+ Bronze 2749 TL

Hocam bu fanların kronik sorunu uzun vadede mi ortaya çıkıyor acaba? Benim aldığım kasada böyle bir sorun gözlemliyemedim çünkü de . Tek problemi öndeki mesh çok çabuk tozlandı belki de odam çok tozludur bilemedim. 1 gün takılı kaldı ve önünde tozlar birikmeye başladı şimdiden.
Biri "yalpalama" tabiri kullanmıştı fanlar için, belli devirlerde rezonans frekansı sebebiyle rahatsız edici şekilde ses çıkarıyor, üçü de aynı. Kasa masanızın altındaysa, fanları sürekli yüksek devirde çalıştırıyorsanız vs. bu sesi tecrübe etmeniz zor. Kişiselleştirilmiş fan eğrisi de bir yere kadar kurtarıyor çünkü ya sürekli o devrin üstünde çalıştıracaksınız(daha fazla ses ve toz) yada fan o devirden illa geçmek durumunda.

Diğer kişi daha ısrar etmesin lütfen fan eğrimi paylaşmayacağım kendisiyle.

"Belli bir süre sonra mı sorun başlıyor" sorusunu atlamışım. Hayır ürünün sıfır halinde sorun mevcuttu, ilk günden beri sorun var yani. Keşke servise gönderseydim ama kurulumu gerçekleştirmiştim.

Son düzenleme:
Biri "yalpalama" tabiri kullanmıştı fanlar için, belli devirlerde rezonans frekansı sebebiyle rahatsız edici şekilde ses çıkarıyor, üçü de aynı. Kasa masanızın altındaysa, fanları sürekli yüksek devirde çalıştırıyorsanız vs. bu sesi tecrübe etmeniz zor. Kişiselleştirilmiş fan eğrisi de bir yere kadar kurtarıyor çünkü ya sürekli o devrin üstünde çalıştıracaksınız(daha fazla ses ve toz) ya da fan o devirden illa geçmek durumunda.

"Belli bir süre sonra mı sorun başlıyor" sorusunu atlamışım. Hayır ürünün sıfır halinde sorun mevcuttu, ilk günden beri sorun var yani. Keşke servise gönderseydim ama kurulumu gerçekleştirmiştim.

1.5 senedir kullandığım kasayı bana öğretmeye çalışman anlamsız. Aşırı bir ses yok. Evet satarken sessiz satılacak dediler ses çıkartıyor. Bir stok fan kadar ses çıkartmıyor. Servise gönderseydin keşke oradan gelen tecrübeni paylaşırdın. Bizde kurtulurduk senden.:D

Biri "yalpalama" tabiri kullanmıştı fanlar için, belli devirlerde rezonans frekansı sebebiyle rahatsız edici şekilde ses çıkarıyor, üçü de aynı. Kasa masanızın altındaysa, fanları sürekli yüksek devirde çalıştırıyorsanız vs. bu sesi tecrübe etmeniz zor. Kişiselleştirilmiş fan eğrisi de bir yere kadar kurtarıyor çünkü ya sürekli o devrin üstünde çalıştıracaksınız(daha fazla ses ve toz) yada fan o devirden illa geçmek durumunda.

Anladım hocam acaba yeni sistemlerde sorun çözüldü mü çünkü benim satın aldığım kasa çok sessiz çalışıyor.

Anladım hocam acaba yeni sistemlerde sorun çözüldü mü çünkü benim satın aldığım kasa çok sessiz çalışıyor.
Yeni mi satın almıştınız? Olabilir neden olmasın. 2-3K istiyorlar şu sıra, gerçi hiç ucuza satılmadı ama kasanın tek handikapı bana göre. Evet toz filtrelerinin olmayışını da eklemem lazım ama o halledilebilir bir şey. 4 fanlı sisteme geçtiklerinde belki bir revizyona uğramış olabilir fanlar.
Sizdeki değerler de aynı mı kıyaslayın isterseniz ekli görsel ile.

Dosya Ekleri

• IMG_20201128_085220.jpg
    IMG_20201128_085220.jpg
    171,4 KB · Görüntüleme: 23
Yeni mi satın almıştınız? Olabilir neden olmasın. 2-3K istiyorlar şu sıra, gerçi hiç ucuza satılmadı ama kasanın tek handikapı bana göre. Evet toz filtrelerinin olmayışını da eklemem lazım ama o halledilebilir bir şey. 4 fanlı sisteme geçtiklerinde belki bir revizyona uğramış olabilir fanlar.
Sizdeki değerler de aynı mı kıyaslayın isterseniz ekli görsel ile.
Evet , pazartesi günü elime geçti kasa. Benim kasa fanlarım sizinkisi gibi düz siyah değil yarısı mor yarısı siyah arkası. 1200 rpm olarak gözüküyor sizinkisi benimkisi 1800 rpm. Değerleri de bunlar hocam sanırım değişmiş içerisindeki fanlar yani söylediğiniz kronik sorunu çözmüş sanırım yeni kasalarda cooler master. Fan kodu sanırım sizinkinin üstünde yazan , benimkinin koduyla uyuşuyor fakat rpm leri uyuşmuyor ve sessiz çalışıyor benimkiler. Sanırım problemli fanın sorununu çözdüler ve model ismi aynı kaldı.

Dosya Ekleri

• 8C0E225D-985F-4167-8253-EC98F0FD3CE5.jpeg
    8C0E225D-985F-4167-8253-EC98F0FD3CE5.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı