Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB Mystic Light görmüyor

RGB kontrolcüsünün 2 girişi var. Biri PSU'dan gelen güç girişi diğeri ise 3 adet RGB kablosunun bağlandığı tek giriş. Evet haklısınız anakartta JRGB girişi yok. JLED girişi bulunuyor.
Aynı şey, ismi değişik. İki giriş de 4 pin girişli RGB portları. Sizin de kontrolcünüzü kullanmanız gerekli, anakartınıza bağlayamazsınız.

ARGB ise takamazsınız. ARGB değilse takabilirsiniz. Denemekten zarar gelmez diyelim.
Kontrolcüye bağlı RGB kablosunu söküp anakarttaki JLED girişine taktım. Cooler Master Master Plus programı hala soğutucuyu görmüyor ancak MSI Gaming App üzerinden ayar yaptığımda anakartla beraber soğutucunun da renkleri değişiyor yani senkronize olabiliyorlar. Ancak bu sefer de ekran kartıyla senkronize edemedim.

Ben bunu yaklaşık bir ay önce konu açarak sormuştum, olmayacağını söylediler.

Kontrolcüde 4 pin çıkıntısı var. Gelen RGB kablosu ise 4 pin girişli. Yani RGB kablosunu anakarta takabildim. Ancak MSI Gaming App üzerinden bir ayar yaptığımda sadece soğutucu ve anakart değişiyor. Ekran kartını etkilemiyor. Dragon Center üzerinden ayar yaptığımda o da sadece ekran kartını etkiliyor. 3 parçayı tek program üzerinden değiştiremiyorum. Sanırım B350 chipset anakartlar Dragon Center uygulamasını desteklemiyor. MSI'ın sitesinde AMD olarak X399 / X570 / B550 / X470 / B450 Series Chipsetleri desteklediği yazıyor.

Ben de ml240l v2 kullanıcısıyım. Anakartınızda RGB girişi yoksa kontrolcüyü kullanıyorsunuz. Kontrolcüyü anakarta bağlama gibi bi durum söz konusu değil. Eğer anakartınızda RGB girişi varsa, kontrolcüyle uğraşmayıp ledleri anakarta takıyorsunuz. Direk anakarta taktığınızda sıvı soğutma fanları yeni bi aygıt olarak gözükmüyor, sadece anakartın bi parçasıymış gibi gözüküyor. Tabii her şeyden önce anakartınızın Mystic Light destekli olması lazım.

Tekrardan merhabalar. Soğutucunun RGB kablosu kumandaya takılıydı. Kabloyu kumandadan söküp anakartımdaki RGB girişine bağladım. Şuan program üzerinden kontrol edebiliyorum soğutmanın ışıklarını.

Geri
Yukarı