Cooler Master MWE 80Plus Bronze 700W nasıl?

Sizden bir önceki @Drachen R50 tam tersini söylüyor. Nedir bu farkın sebebi?

@Drachen R50
Hocam şu linkteki fsp var diğer pc'de, tak tak sesler geliyor dediğim bu.

Hocam her ürün sorunlu olabilir. Elektronik sonuçta ama diğer ne üdüğü belirsiz markalara bakılırsa FSP ile aralarında uçurum var. Tabii ki tercih meselesi, ben FSP'ye daha çok güveniyorum. Cooler Master'a kötü demedim bu arada, fiyatını hak etmiyor dedim. 2000 TL oraya verene kadar çok daha iyi modeller var ama bence o sistem için 2000 liralık PSU alınmaz. Attığım DeepCool 750W rahat rahat yeterli, hatta ilerde üst düzey ekran kartları takarsanız onlara da yetecektir.

Anlatayım.

O fiyata epey kötü zaten. Bu veya başka bir modelin Bronze veya Gold olması bir şey fark ettirmiyor. Kalitesi ile uzaktan yakından alakası yok. Uzaktan az bir şey alakası var o kadar. Bunu bir aradan çıkaralım.

Şimdi gelelim asıl meselemize. Cooler Master'a neden "gözünüz kapalı" güvenmemelisiniz:

MWE serisinin ilk çıkan modelleri epey kötüydüler. Detaylarına girip kafanızı bulandırmayayım, kötüydüler sadece bunu bilin. Sonrasında düzeltilip V2 olarak revize edilip tekrar satışa çıktı. V2 serisi harici MWE serisini mümkünse almayın. Yani olay modelden ibaret. Bir markaya gözü kapalı güvenip güvenmemek değil. Bunlar günün sonunda gelir elde etmek için kurulmuş, bunun için de her türlü hileye başvurabilen firmalar. Güvenmeyin bu kadar şu firmalara...

PSU önerisine gelince PK750D daha ucuza daha iyi bir seçenek. 750W olarak da zaten alternatifi o fiyata yok. PK750D alın.

El bombası O, at gitsin

Böyle bir şey yok bu arada. Güç kaynaklarının tamamının başına gelebilecek bir şey. Kaliteli model alarak bunun ihtimalini azaltıyorsunuz sadece. Elinizde saatli bir bomba yok.

Cooler Master'a değil, elindeki PSU için onu söylemiş. Fiyat konusunda haklı.

Sanırım konuyu açarken yanlış ifade etmişim.

Hazır sistemde Game booster marka PSU vardı, onun yerine linkte verdiğim Cooler Master'ı vatan indiriminden 1400 TL'ye almıştım. Yani şu an kullandığım PSU Cooler Master.

Geri
Yukarı