Cooler Master TD500 ön fanların tam devirde çalışması

Backtofuture

Femtopat
Merhabalar ASUS Suite 3 programı içindeki fan expert 4 programını çalıştırdım. Programı çalıştırmadan önce kasanın önündeki 3 adet fanı doğru şekilde bağlayıp hem güç hem de RGB bağlantılarını anakart üzerinden kontrol ediyorum. BIOS üzerinde 3 adet fan tek kablo ile cha fan 3 bağlı olarak görünüyor ve PWM modda devir kontrolü görünüyor. Fan expert 4 programı içinde fan tuning programını çalıştırmadan önce kasa ön fanlarının fan simgesi kırmızı renkle gösteriliyor ama fan güç yönetimi eğrileri de vardı. Fan expert programı fanın kasanın neresinde olduğunu seçtirdikten sonra çalıştırılıyor ve tüm fanların devir ve güç yönetimi hakkında bilgi veriyor. Bu işlemi TD500 kasa 3 adet fanı için yaptım. Önce fanın n/a gözüken fan pozisyonunu “front” olarak seçtim ve çalıştırdım. Sonuç olarak kasa fanımın devrinin min 1255 RPM Max devrinin 1260 RPM +_%10 olarak raporladı. Anladım ki ön fanlar hep %100 devirde çalışıyor. Bu sonuç doğru mu?
ASUS Suite 3 fan expert konusunda Technopat’ın videosunda bir adet fan simgesi kırmızı gözüküyor. Sonuna kadar izledim ancak bukonuda bir açıklama göremedim. Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşmasını rica ederim.

Geri
Yukarı