COOLER MASTER termal macun

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 4B
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar geçen gün işlemcimin sıcaklığıyla ilgili bir konu açmıştım ve bugün Vatan'dan COOLER MASRER termal macun aldım.

Daha önce hiç termal macun sürmedim ve kutudan mavi bir plaka gibi bişey çıktı macunu sıktıktan sonra bunla sürücem herhalde.

Şimdi termal macunu tek kat şeklinde sürmeye özen göstermelimiyim? Birde 2 adet ayrı boylarda kare yani işlemci şeklinde yapışkan çıktı bunlar ne oluyor anlamadım.

Bir sorumda bu termal macunu ekran kartlarındada kullanabilirmiyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ince bir tabaka şeklin de süreceksin.
Öbür konuda video'lara baktınmı.

Birde 2 adet ayrı boylarda kare yani işlemci şeklinde yapışkan çıktı bunlar ne oluyor anlamadım.
Ben termal macunu aldım sadece mavi bir plaka vardı , artı başka markaydı.

Macunu sürdüm ama hala aynı sıcaklık boşta 50 derece ve üstü 52-53 sizce bu neden işe yaramadı stok fan kullanıyorum ondanmı?

Ben şimdi yeniden sürücem termal macunu ve tekrardan sökme işlemine öşeniyorum. :):):)

Çok ince bir tabaka şeklin de süreceksin.
Öbür konuda video'lara baktınmı.

Birde 2 adet ayrı boylarda kare yani işlemci şeklinde yapışkan çıktı bunlar ne oluyor anlamadım.
Ben termal macunu aldım sadece mavi bir plaka vardı , artı başka markaydı.

Şimdi baktım videolara ben hatalı sürmüşüm ve çok ince tabaka sürülcek anladımda işlemcinin her tarafına yaymak şart değilmi videoda her tarafa yayılmıyorduda. :)

- - - Güncellendi - - -

Cooler Master markasına güvenerek aldım bu macun iyimidir, üstünde Higt performance yazıyordu.

Tavsiyem başka bir program daha dene sıcaklı için.

- - - Güncellendi - - -

Şimdi baktım videolara ben hatalı sürmüşüm ve çok ince tabaka sürülcek anladımda işlemcinin her tarafına yaymak şart değilmi videoda her tarafa yayılmıyorduda. :)

- - - Güncellendi - - -

Cooler Master markasına güvenerek aldım bu macun iyimidir, üstünde Higt performance yazıyordu.

Her tarafına yaymaya çalış.
( bu macun iyimidir ) Eyer bu forum önerdiyse iyidir artı ben ucuzu olanından bir tane almıştı.

Arkadaşlar yaptım yani ince bir şekilde sürdüm ama hala sonuç aynı 50 derecede.

AMD VISION Engine Control Center ile sıcaklığı görüyorum ya yanlış veriyor sıcaklığı yada işlemci soğutucusu zaten dandik ufacık bi şey zaten.

İşlemciye bu sıcaklığın bi zararı olmaz inşaallah çünkü para biriktiriyorum ve 1200 tl var ben bunu 1400 yapıp kasamıda 600 tl'ye satıp sizlerdende yardım alarak AMD tabanlı bir sistem toplamak istiyorum. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı