Cooler Master TPC 812

G_Theill

Hectopat
Yer
Dragos
Daha fazla  
Meslek
Elektrik - Elektronik Mühendisi
Merhabalar,

Vatan Bilgisayardan soğutucu ve kasa almaya gittiğimde bana EVO fan yerine bu fanı satın almamı, fiyatı biraz daha yüksek olsa da memnun kalacağımı söylediler. Sonuç olarak fanı satın aldım, boyut olarak da çok fark göremedim arada.

Merak ettiğim şu, bu cihazı kullanan, bilen, performansı hakkında söyleyeceği olan kimse var mıdır ?

TPC-812 V2 LGA 775/1156/1155/1366/2011 & AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU

Diğer parçaları tamamlayıp kullanmaya başladıktan sonra sıcaklık değerleri hakkında izlenimlerimi ekleyeceğim.

Evo modelinde 8 tane ısı borusu varken, bu üründe toplam 12 tane var. Bu açıdan daha performanslıdır. Evo'nun fanı max. 2000 RPM yaparken, 812 max. 2400RPM yapabiliyor. Bu açıdan da sesi sorun etmez tam devirde fanı çalıştırırsan daha iyi bir performans elde edersin. :D

Adamın aradaki 50 TL'ye bakma bunu satın al dediği kadar var o zaman sanırım.

O beybi bende güzel bir hareketlenme oldu. :D

Son düzenleme:
İzlenimlerimi hemen aktarayım.

Boşta çalışırken bu durumda sistem. Bir saat kadar CS:GO oynadıktan sonra dinlenirken. Yükte halini resim olarak alamadım ancak, aralarda alt-tab yaparak baktığımda maksimum 40-42 derece gördüm CPU'da, GPU için ise 62 derece gördüm bir sefer.

BB16YbF.jpg

Kasa HAF 912 Plus, ekstra bir fan takmadım, genel olarak ses durumu gayet güzel. PSU'da herhangi bir ilave ses sorunum olmadı.

Ek olarak Vengeance RAM'lerimi low profile almamıştım, sadece 2-3 mm kadar bir farkla fan belleklere temas ediyordu. Fanı çıkarıp 1 cm kadar göz kararı yükselttim ve sorunum çözüldü.

Ana Kart : Z87 Asus Gryphon

Steam Skyrim'i indikten sonra bir de onunla bakacağım.

Son düzenleme:
Kardeşim skyrim'de test ettiysen, test sonuçlarını paylaşabilir misin? Aynı ürünü bende satın almayı düşünüyorum. Şöyle bir sorum olcak soğutucunun eskimesi gibi bir durum söz konusu olmaz heralde. Maksimum 12 cm yeni güzel bir fan satın aldığında her işlemciyle rahat rahat kullanırsın değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla eskiyip eskimediği konusunu hiç bilmiyorum. Çok uzun süre kullanmadım ben. Watch Dogs oynarken baktım 47 derece civarında geziyordu işlemci.

Bloğu resimdeki gibi monte ettim, fanı çıkartıp. Daha sonra fanı taktım. Kutudan ilk çıktığı halinden 1 cm yukarıda kaldı RAMlere ucu ucuna temas ederken alttan. Yükseltmeden kastım o.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı