Coordinator Services (service.exe) Yüksek İşlemci Kullanımı

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda direk olarak bu program başlıyor. Görevi sonlandır dediğimde kapanıyor bir daha açılmıyor fakat bu nedir? Virüs mü? Sağda dosya konumunu gösterdim. İkinci resmide başlangıçta açılan programlar var.

Coor.png
Başlangıç.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Coordinatör Hizmeti gibi duruyor. Dosyayı incelemeden bir şey diyemeyiz. En basitinden VirusTotal'de taratıp ona göre sonuç çıkarabilirsin.

Öyle ya da böyle sistemi aşırı bir şekilde kullanıyor. Devre dışı bırakman lazım. Temiz önyükleme ile sistemi başlatın.

Windows 10 Coordinatör Hizmeti gibi duruyor. Dosyayı incelemeden bir şey diyemeyiz. En basitinden VirusTotal'de taratıp ona göre sonuç çıkarabilirsin.

Öyle ya da böyle sistemi aşırı bir şekilde kullanıyor. Devre dışı bırakman lazım. Temiz önyükleme ile sistemi başlatın.
VirusTotal

VirüsTotal sonucu. Nasıl çözerim? Direk olarak dosyayı silsem düzelir mi? Şu an bilgisayarımda yüklü bir anti-virüs programı yok. Önerdiğiniz ücretsiz bir yazılım var mı?

c:\program files (x86)\common files\wcm\wcm.exe

Miner olarak belirtmiş ancak bir Virüstotale bunu da bir gönderin.
Bilgisayarda şuan Kaspersky tam tarama yapıyor. Program belirttiğiniz dosyayı virüs olarak görüp temizledi.
Bilgisayarı Kaspersky ile tam taramadan geçirdim. Toplam 4 tane virüs buldu ikisi kullandığım ve güvendiğim bir programın dosyaları, yüksek ihtimalle zararlı yazılım değil. Biri konuyu açmama sebep olan dosya. Kaspersky sildi o dosyayı. Bilgisayarı birkaç kez yeniden başlattım ve sorun görünmüyor yüksek işlemci kullanan dosya başlangıçta açılmadı. Son olarak wcm.exe diye bir dosya vardı onun ne olduğu hakkında bilgi edinemedim ama Kaspersky sildi. Şuanlık iyi durumdayım sanırım. Yardımlar için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı