Core 2 duo e7400 Bilgisayar donuyor

LetterZx

Kilopat
Daha fazla  
Bikaç ay öncesine kadar eski bilgisayarıma ufak bi upgrade yapayım dedim. Gt 730 ekran kartı core2duo e7400 işlemci aldım ve en başta ekran kartı benim anakartımda driver kurunca görmüyordu bilgisayarcıya götürdüm. Anakartı değiştirdi düzeldi fakat buseferde kaç aydır başıma bela olan saçma bi sorun ortaya çıktı. Bilgisayarım herhangi bi oyun ortasında birden donuyor ses geliyor fakat ekran tamamen donmuş halde. İmleç hareket etmiyor. Reset atana kadar düzelmiyor en bariz örnek olarak lolün ortasındayken oluyor ya da gta 4 ü açtığım andan itibaren oluyor bazen dizi film izlerken oluyor bazen chromede gezinirken. Ve bazen reset attığımda bios ayarları sıfırlanmış halde ekran geliyo bios ayarlarını kurmak ister misin ya da varsayılan ayarlarla devam et seçeneği geliyor. Sorun neyden kaynaklanıyor anlamadım ekran kartındansa inş ondandır garantisi var yollarım.ısınmadan kaynaklandığını sanmıyorum çünkü maximum 55 dereceyi gördüm sistemde. Bilgisayara format atmakta çare değil birçok kez attım. Ayrıca çok önemli bi detay daha en son windows 8.1 kurduktan sonra birazda olsa düzelmişti fakat bikaç hafta geçtikten sonra kafayı yedi ayrıca çok saçma bi sorun daha klavyeden print screen sysrq yani şu ss alma tuşuna basıncada donup kalıyor. Sistem özelliklerim şunlar.

İşlemci : Core 2 duo e7400
Ram : 2 gb ddr2 hi level 667mhz
Anakart : Msi p5k / se/epu
Ekran kartı : Zotac gt 730 2gb ddr3 directx 12
Hdd : Wd 7400rpm 1tb blue
Psu : 550 watt everes eps-550sm

Sandra diye bi programla sistemi test etmiştim notlarınıda ek'e bıraktım bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• asdfd.txt
    6,1 KB · Görüntüleme: 687
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı