Core 2 Duo E8400 vs Core 2 Quad Q9550

Q9XXX serisi ülkemizde ve genel olarak pahalı satılan işlemciler Xeon E5450 de alabilirsin aynı hatta daha iyi performans bile verdiği oluyor yaklaşık Q9650'ye yakın bir performansı var bu Xeon'un. Genel oyunlar için darboğaz yaşarsın yalnız en çokta GTA V üzerinde işlemci yüzünden 45,50 FPS üstü alman çok zor oluyor, Fifa oynarken de drop yaşayabilirsin. (O.C yapsan bile pek faydası olmaz sonuçta 10 yıllık işlemciler ve 45nm artık yetmiyor.)

Bir ara E8500 kullanmıştım ve videolar izlerken, internette takılırken kasmalar yapabiliyordu. LoL oynamadığım için o oyundaki performansı bilemeyeceğim. Fakat elbette ufak tefek oyunlar için yetebilen bir işlemci olabilir. Aslında o yazımdaki günlük kullanım için yetersiz cümlesini genele vurmamıştım fakat biraz aşırıya kaçmış anladığım kadarıyla. Düzeltiyorum
4 GB RAM + 350W AOpen PSU.
PSU çok iyi olmadığı için E serisi bir işlemciye yönelteceğim sizi. E5450 çok iyi bir seçim olur. Fakat size tavsiyem sıkıntı yaşamamak için RAM'i de en az 8GB yapmanız.
Tahmini Teslimat Zamanı

Son düzenleme:
Oynadığım oyun sadece CS:GO.
GT 1030 ile önerdiğin işlemci iyi çalışır mı ? darboğaz yaşar mıyım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…