Core 2 Duo E8500 Overclock

azelike12

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda yeni sistem topladım elimde olan eski sistemime ise overclock yapmak istiyorum. Ama overclock hakkında fazla bilgim yok. Şöyle bir sorunla karşılaştım işlemcim 9.5 333 ile çalışıyor ve bunu ben maks 343 yapıyorum. 344'te ise bilgisayar açılıyor siyah ekran reset atıp voltajın yanlış olduğunu söylüyor.

Resimlerde de göstereceğim şekilde ben voltajı yükseltsem bile aynı hata ile karşılaşıyorum anakartım Gigabyte G41mt-s2pt. RAM'den kaynaklandığını düşünmüyorum. RAM 1333 anakartın üzerinde ise O.C ile 1333 olabileceği yazıyor ama resimlerde de göreceğiniz gibi RAM 1098. Şuanda acaba ben voltajı yükselttiğimi sanıp voltajı yükseltmiyor muyum? işlemci sıcaklığı normal yükte 55 derece.

Yazım yanlışı olabilir şimdiden özür dilerim.
@Silinen üye l l Yardımcı olursan sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim anakartım'da OC 1600mhz destekliyor , 3.60Ghz'ye kadar getirebiliyordum, sanırım yanlış hatırlamıyorsam voltaj vermeden , voltaj yetersiz geldiğinde sistem'de dengesizlikler oluyordu .cpu-z'den ramler'in frekansına bak.

Benim anakartım'da OC 1600mhz destekliyor , 3.60Ghz'ye kadar getirebiliyordum, sanırım yanlış hatırlamıyorsam voltaj vermeden , voltaj yetersiz geldiğinde sistem'de dengesizlikler oluyordu .cpu-z'den ramler'in frekansına bak.
Öncelikle buyrun resim ayrıca ben voltajı yükseltsem bile örneğin resimdeki gibi 1.36 yapsam bile 343 ün üstüne çıkaramıyorum auto da da 343 yükseltincede 343 ve yanda 1.225 olarak kalıyor acaba voltaj yükselmiyormu

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 429
Forumun OC bölümü de var: Overclock ve Soğutma

OC yeterliliği, herşeyi doğru yapıyorsan işlemcine ve soğutmana bağlı, ben 5 birim yükseltirim, sıkıntı olmaz, bana kavun gibi işlemci gelmiştir. Sen 1 birim yükseltirsin, sonrasında sıkıntı olur, yani sana da kelek bir işlemci gelmiştir. Aynı işlemciler farklı karakteristiklerde olabiliyor.

Yardım edebilecek biri yokmu acaba? yoksa işlemcimi 3.16 dan 3.25 mi yapabiliyorum en fazla? ve ben voltajı yükseltiğimden tam olarak emin degilim yande gene hep 1.225 kalıyor

Cpu host frequ 400 yap, dram timing 2.00d yada b yap gecikme sürelerini düşür.Pci-e freq 100 yap, voltaj vermeden. Bu dediğim ayarlarla oyna ram gecikme sürelerini değiştirmeden'de dene.

Bende bu işlemciye o.c. Yapacaktım Technopat ne diyor diye bakayım dedim ben eğer kendi bildiğimle o.c. Yapmaya çalışırsam işlemcinin içinde 1 transistör kalır o da açma kapama için 😂😂

Yeni konular

Geri
Yukarı