Core 2 Duo & Windows 11 (14 yaşında bir dizüstü)

Güzel. Pentium 4'e bile kuranlar var hocam.

Bu konudaki eski sistemlere aşık olan kullanıcıları görünce yalnız olmadığımı fark ettim :) Bende de Q9650 ve EP45 DS3 anakart var, yanına 4 GB DDR2 1066MHz RAM buldum ucuza, onu da alıp OC yapacağım.
X58 platformuna bayılıyorum hocam. Eski ve verimsiz güç tüketimine rağmen güzel işlemcileri var o platformun.

Güzel. Pentium 4'e bile kuranlar var hocam.

X58 platformuna bayılıyorum hocam. Eski ve verimsiz güç tüketimine rağmen güzel işlemcileri var o platformun.

Vaktim ve param olsa onlara da geçeceğim de işte hocam :)

Hocam benim i5 5200u işlemcili, AMD Radeon R5 M330 2 GB ekran kartlı, 2*4 Dual channel DDR3 RAM'li ve 1 TB HDD'li 6 yıllık bir laptopum var. Laptopu aldığımda içinde Windows 8.1 işletim sistemi yüklüydü ve ben o zamandan beri işletim sistemini değiştirmedim. Aldığım zamanlarda bilgisayarım diğer bilgisayarlara göre oldukça hızlı olmasına rağmen şimdilerde haliyle yavaşladı. Ama bu bence anormal bir yavaşlama. Çünkü harddiskimin yanıt süresi bazen 50.000 Ms'lere kadar çıkmaya başladı. Ayrıca sistemin boşta kullandığı RAM miktarı da 2,4 GB. Bu miktarı düşürebilmek için gereksiz olan hangi hizmetleri kapatabilirim? Ayrıca bir tane SATA SSD alırsam ve işletim sistemini bu SSD'ye kurarsam sistemimin hızlanmasına etkisi olur mu?

Yeni bir SSD hızı etkiler. Gereksiz hizmetler ile alakalı bir konu yapacağım detaylı şekilde.

Hocam ben 6 GB RAM'li PC'de sanal belleği kapattim bir sorun olmaz degilmi bir de 2 laptopumda Celeron B830 var Windows 11 Insider Preview çalışıyor hiçbir sorun yok.

Windows 11 25140.1000 derlemesi kurulu.

2014 model.

RAM 8 GB'dan az ise sanal bellek açık olsun. HDD var ise her zaman açık olsun. SSD düşmanıdır sanal bellek.

Çok iyi bir işlemci. Adını hatırlayamadığım bir ekran kartı ile cayır cayır CS:GO oynamıştım. Tabii sonra ekran kartı yandı. Duruyor şu an.

Karaborsadan P9700 temin ettim. X9100 ve T9900 koleksiyonuma eklendi. 😈

Bazıları i7-990X işlemciye GTX 1080 takıp çatır çatır oyun oynuyor. Overclock manyağılar. İşte bu yüzden X58 platformu.

990X ve 4790k bu ikisi işlemcilerin suprasıdır, biraz verdiğin voltaj ile ibre sınırlarda gezer.

Hocam benim işlemci Core 2 Duo t6500. laptop Acer Aspire 5738g. Uyumlu mudur? Uyumluysa verme imkanınız var mıdır?

T6500 800MHz FSB ile calışır. Bendeki P8800 amiral sınıfı olduğu için 1066 FSB ile calışır. 😔

Üzgünümki sisteminize uymaz. Piyasada 200-300 TL'ye satılan bir işlemci olduğu için sadece bilgisayarı uyum sağlayan birisine hediye edeceğim.

Hocam benim i5 5200u işlemcili, amd radeon r5 m330 2 gb ekran kartlı, 2*4 dual channel ddr3 ramli ve 1 tb HDD'li 6 yıllık bir laptopum var. Laptopu aldığımda içinde windows 8.1 işletim sistemi yüklüydü ve ben o zamandan beri işletim sistemini değiştirmedim. Aldığım zamanlarda bilgisayarım diğer bilgisayarlara göre oldukça hızlı olmasına rağmen şimdilerde haliyle yavaşladı. Ama bu bence anormal bir yavaşlama. Çünkü harddiskimin yanıt süresi bazen 50.000 ms'lere kadar çıkmaya başladı. Ayrıca sistemin boşta kullandığı ram miktarı da 2,4 gb. Bu miktarı düşürebilmek için gereksiz olan hangi hizmetleri kapatabilirim? Ayrıca bir tane sata SSD alırsam ve işletim sistemini bu SSD'ye kurarsam sistemimin hızlanmasına etkisi olur mu?
Sizin yapmanız gereken SSD alıp takmak. Yalnız alırken kaç gb dosyanız varsa ona göre kapasite seçimi yapın. Daha sonra Windows 10 kurun. Makine çok hızlı çalışacaktır. Memnun kalırsınız. SSD almadan bu işlemi yaparsanız bol bol kasmalar devam eder. SSD ile 3-4 kat herşey daha hızlı oluyor.

Eimai Theos mesajın neyini beğenmediniz?

Geri
Yukarı