Core i5 4590 PC Tavsiyesi

Promerta

Hectopat
Yer
AYDIN - Nazilli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Sistem toplamaya çalışıyorum ancak kafası çok çabuk karışan biriyim. Yani kolay kolay karar veremiyorum. Şimdi sistemi atıyorum.

Bu sistemle alakalı birkaç sorum olacak.

1) Bu işlemci nasıldır? Ve soğutucu+ AMD FX X8 8320 ile aynı fiyatta.Bildiğim kadarıyla bu kartla O.C yapılamıyor ama FX X8 8320 ile 4.5Ghz'e çıkanlar var soğutucuyla birlikte.Asıl sorum şu oyunlarda O.C'siz bu işlemci mi yoksa O.C'li Amd FX X8 8320'mi daha iyi performans sağlar. Ayrıca bunun stok fanı nasıldır?

2)Ekran Kartı'nda R9 285 ile 280X arasında 2-3 FPS fark oluyor (BF4'te). Ama R9 285 hem daha güncel hem daha yeni bir mimari kullanıyor hem de daha az güç tüketiyor bu yüzden onu seçtim. Ayrıca daha ucuz sizce doğru bir seçim mi? Yoksa R9 280X ile daha mı iyi olurdu?

3)Kasa çok hoş gözüküyor ve PSU'suda çok iyiymiş 12V'tan 564W güç sağlıyormuş ki bu çok iyi bir rakam ama PSU'nun kalitesi ne kadar iyidir? Ayrıca kasada kablo yönetimi var mı? Bu bileşenler ona sığar mı? Ve hava sirkülasyonu nasıldır ?

4)Sistemde başka gerekli ya da abartı şeyler var mıdır ? Neleri değiştirmeliyim?

Max bütçe 2150 civarı. Bilenler varsa cevaplarsanız çok sevinirim? Ayrıca çok soru sordum kusura bakmayın ama ilk defa PC toplayacağım o yüzden bu fiyata en iyisini istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız Z97 Chipset fakat işlemciniz K serisi bir işlemci değil. Ya işlemcinizi K serisi bir işlemciyle değiştirin. Yada H97 Chipset'lere yönelin derim ;)

Anakartınız Z97 Chipset fakat işlemciniz K serisi bir işlemci değil. Ya işlemcinizi K serisi bir işlemciyle değiştirin. Yada H97 Chipset'lere yönelin derim ;)

H97 Chipset'li anakartlar Z97 pc Mate'ten daha mı ucuz yoksa yaptıklarından farklı bir şey mi yapıyor? Belki bütçesi yemiyor. İleride i7 K serisi işlemci alıp kullanacak nerden biliyorsun?

H97 Chipset'li anakartlar Z97 pc Mate'ten daha mı ucuz yoksa yaptıklarından farklı bir şey mi yapıyor? İleride belki i7 K serisi işlemci alıp kullanacak nerden biliyorsun?
Emin olun Z97 PC Mate yerine Daha kaliteli bir H97 almak daha mantıklı. Bu arada sen nereden biliyorsun arkadaşın ileride yüksek performanslı K serisi işlemci alacağını? Eğer öyle bir düşüncesi varsa arkadaşlar ona göre toplar zaten.

Emin olun Z97 PC Mate yerine Daha kaliteli bir H97 almak daha mantıklı. Bu arada sen nereden biliyorsun arkadaşın ileride yüksek performanslı K serisi işlemci alacağını? Eğer öyle bir düşüncesi varsa arkadaşlar ona göre toplar zaten.
Ben işlemci alıp almayacağını bilemem. Ama sen ya işlemcini K ile değiştir yada H97 chipsetli al yazmışsın. Ben sana ikisini de almasına gerek olmadığını belirtmek istedim. Aksine ilerde K serisi alıp güncelleyebilir. H97 ile extra anakartta gerekli ;) bilmem anlatabildim mi şimdi !

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı