Core i7 3970X için anakart tavsiyesi

satvetc

Hectopat
Merhabalar,

uzun yıllardır AMD kullanıcısıyım ve çok severek kullanıyorum.

Ancak bir intel kurmam gerekiyor işlerim doğrultusunda ve bende arkadaşın belirttiği ile benzer niteliklerde bir sistem toplayacağım. İşlemcim Intel Core i7 3970X 3.5 GHz 15MB Lga2011 6 Çekirdek olacak ama board ve ram konusunda çok ortada kaldım.

8 RAM slotlu, 4 kanal RAM veri yolu desteği olan iyi bir board istiyorum. Çok fiyatlı olması benim için çok iyi manasına gelmiyor. Kendi içerisindeki iletişimin uyumun çok iyi olmasını ve işlemci ile sorun yaşanmamasını istiyorum.

Unlock bir board olursa overclock sistemini tanıyorum ve sistemle oynamak elbette isterim.

Sıvı soğutma sistemi mevcut kasam var, gigabyte mercury 3D (bütün malzemeleri sonuna kadar modifiye edilmiştir. Fanları, radyatörü ve pompası değiştirildi).

Ekran kartı ATI'den vazgeçmeyi düşünmüyorum. Kendi kartım olan 7970'i kullanmaya devam edeceğim. Fikirlerinizi rica ediyorum.

RAM işinde gecikmesi en aza inerse çok memnun olurum.

İyi akşamlar.

Sizi anca ASUS Republic Of Gamers Maximus IV Rampage kesecektir. Zira bu anakart O. C yapımına çok elverişli olup X79 yonga setli kartların baba kartlarından kabul edilir.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı