Core Quad Q6600 Sisteme GTX 750 Ti

TFatih78

Hectopat
Daha fazla  
Meraba arkadaşlar.
Geçen günlerde forumda konu açmıştım ekran kartı tavsiyesitle alakalı. Ekran kartını alamadım. Bende eski ekran kartını tamir etmeye çalışıyorum. Şu sebepten alamadım teknoloji mağazasına gittim GTX 750 Tİ alcaktım sistemim eski performans alamazsın dediler. Şimdi 2 tane sorum olacak ;
Sistemim:
Gigabyte GA-G31M-ES2L
Kingston 2 GB DDR2 x2
İntel Core Quad Q6600
Everest 300W (Güç kaynağının diğer özelliklerini bilmiyorum +80 değil 40 liraya almıştım geçen yaz)
Şimdi ilk sorum bu sisteme GTX 750 Ti olur mu?
İkinci sorum elimde kısa devre yapan Axle 9600 GT 2 GB 256 Bit ekran kartı var ve kısa devre yapıyor. Ekran kartını takıyorum düğmeye basıyorum güç geliyor 1 saniye sonra kapanıyor hiç açılmıyor, ekran kartını çıkarıp jumper takıp açıyorum. Bunu Kadıköy de sordum tamiri mümkün dediler. Şimdi ben bu kartı yaptırmak için 100 TL bile veririm ama tamir yapılınca ne kadar gider ne kadar sağlıklı olur tamir edildiğine değer mi? Çünkü bir forumda okumuştum ekran kartı bozulduğunda tamir edilirse sürekli arıza çıkarır yazıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM 4 GB zaten (2x2). Hatta elimde bi tane anakart ve RAM var. RAM aynısı. Anakart Gigabyte GA-EP35C-DS3R. Büyük ihtimalle ekran kartını alırsam sistemi bu anakarta geçircem ve RAM i 6 GB ye yükseltcem. Hatta DDR3 RAM de almayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda. Bilgisayar toplamak istiyorum ama hemen hepsini alamam. Şimdiki sistemime takılabilecek parçaları alıp daha sonra toplayacağım bilgisayara takıcam.

9600GT devri bitti, boşuna tamir için uğraşmaya değmez. Bütçen varsa GTX 750Ti al. GTX 750Ti, 9600GT'den daha az güç sarfediyor. Şu andaki sistemindeki güç kaynağı 9600GT'yi kaldırıyorsa GTX 750Tİ'yı da kaldırır.

http://www.hwcompare.com/17432/geforce-9600-gt-512mb-vs-geforce-gtx-750-ti/

2.jpg

Vatan bilgisayara gittim geçen günlerde. Bu sisteme işe yaramaz yeni sistem topla dediler. Sıkıntı olmaz diyosunuz yani ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı