CoreLiquid 240r pompasından gelen tıkırtı sesi nasıl giderilir?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Sıvı soğutmayı garantiden yaklaşık 1-2 ay önce almıştım. MSI CoreLiquid 240r (evet biliyorum çok kötü bir sıvı soğutma). Ancak farklı forum sitelerinde gördüğüm kadarıyla çoğu sıvı soğutma pompası bu tıkırtı sesini yapıyormuş. Aşırı gıcık edici bir ses. Anladığım kadarıyla içine hava sıkışıyormuş. Peki ben bu havayı nasıl çıkarabilirim?

Bu tıkırtı bir sorun işaret etmiyor mu? Bilmediğimden soruyorum. Çok fazla şikayetçi olunan bir model zaten. Sıcaklık değerleri nasıl?
Sıcaklıklar maks 60 hocam.
Hava sıkışmış olsa su sesi gelir. Tıkırtı geliyorsa pompayla alakalı bir sorun müdahale ederek sorunu çözemezsiniz. Tekrar garantiye gitmesi gerek.
O zaman eylüle kadar bir sıkıntı vermezse kullanmaya devam. Eylülde komple iade ederim artık :D.

Youtube üzerinde bazı videolar var bu hava sorunu tüm sıvı soğutmalarda olabilen birşey ama genellikle kasanın ön tarafına sıvı soğutma takıldığın da bu durum oluyormuş izlediğim bir video'da radyatör girişinin pompanın biraz üstünde kalması yada radyatörün kasa üstünde olması bu sorunu azaltıyormuş. Bulursam videoları gönderirim burdan bir incelersiniz.

Youtube üzerinde bazı videolar var bu hava sorunu tüm sıvı soğutmalarda olabilen birşey ama genellikle kasanın ön tarafına sıvı soğutma takıldığın da bu durum oluyormuş izlediğim bir video'da radyatör girişinin pompanın biraz üstünde kalması yada radyatörün kasa üstünde olması bu sorunu azaltıyormuş. Bulursam videoları gönderirim burdan bir incelersiniz.
Kasanın üst kısmına takmıştım hocam. Sıkıntı çözülmezse eylülde iade yapacağım zaten.

Geri
Yukarı