Corona Virüsünden dolayı okullar tatil oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantının ardından yaptığı açıklamada, ilk, orta ve liselerin 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edileceğini söyledi.

Sözcü Kalın, açıklamasında, üniversitelerin de 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edileceğini kaydetti.

İlk defa yapılan bir tatile üzüldüm. Ülkeye bu virüs gireceğine okulda 10 saat kalırdım daha iyi. Ayrıca uzaktan eğitimi nasıl yapacaklar hala anlamış değilim.
Yapmayacaklar. Uzaktan eğitim videoları kimsenin umurunda olmadı hiçbir zamanda olmayacak. Ne akademik takvim kaldı ne de okulda öğrendiğimiz şeyler aklımızda kalacak 3 hafta boyunca. Kısaca dönem çöp oldu.

Tıbbi malzemeleri, yiyecek stoklarını bitirenlerin ve bunlara zam yapan herkesin Allah belasını versin.
Aslında yiyecek stokları da bitmiyor bazı karaborsacılar bilerek rafları boşaltıyor sonra zamlanınca geri sunuyor.

Bir malzeme 5-10 katına fiyatı çıkıyorsa bir günde bu adiliktir başka bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı