Corsair 270R kasa düğmesi bazen çalışmıyor

100101

Kilopat
Merhabalar. Yaklaşık 25 gün önce bir bilgisayar topladım. Bilgisayarın başlat tuşu biraz sorunlu yani basınca hemen başlamıyor. Dolayısıyla temassızlık söz konusu. Bilgisayarın kasası Corsair 270R. Bilgisayarın kablolarından hiç anlamam. Bu sorunu çözmek için ne yapmalıyım ?

Basınca elektrik mi gelmiyor hemen? Kasa düğmesinin sorunlu olduğuna eminsen bunu bir elektrikçiye gösterebilirsin. Fakat arkadaşın başında dur. :)
Bir ucu anakarta bir ucu başlatma tuşuna bağlı olan kablo temassızlık yapıyor. PSU açık anakart elektrik alıyor. Sadece temassızlık var. Tuşta bir sorun yok yani. Kendim nasıl halledebilirim acaba ?

Tuşta yani anahtarda sıkıntı olmadığından bu kadar çabuk emin olma. Test etmeden bilemezsin.
Kablolar - anakarta takılı pinler zaten sabit, ya çalışır ya çalışmaz, ortası olmaz genelde.

Anahtar tarafında bir problem olmasından şüphe etmiyor değilim. Elektronikçiye göster, çok basit bir şekilde anlar problemi.

Tuşta yani anahtarda sıkıntı olmadığından bu kadar çabuk emin olma. Test etmeden bilemezsin.
Kablolar - anakarta takılı pinler zaten sabit, ya çalışır ya çalışmaz, ortası olmaz genelde.

Anahtar tarafında bir problem olmasından şüphe etmiyor değilim. Elektronikçiye göster, çok basit bir şekilde anlar problemi.
Büyük ihtimal kablodan. Çünkü başlat tuşuna bastım açılmadı. Arka kapağı açıp başlat tuşuna bağlı kabloyu ittirdiğimde tık diye bir ses geldi ve kablo yerine oturdu. Bilgisayar çalıştı fakat kablodan elimi çekince tekrar yerinden çıktı.

Kasayı garantiye de yollayabilirsin, bir süreliğine kısa devre ile start verirsin sisteme :) Yalnızca ön paneli yollamak konusunda anlayış gösterir servis; Büyük olasılıkla.
Veya bir bilgisayarcıya, tamir esnasında yanında bulunmak kaydıyla teslim edebilirsin.

Kasayı garantiye de yollayabilirsin, bir süreliğine kısa devre ile start verirsin sisteme :) Yalnızca ön paneli yollamak konusunda anlayış gösterir servis; Büyük olasılıkla.
Veya bir bilgisayarcıya, tamir esnasında yanında bulunmak kaydıyla teslim edebilirsin.
Garantiyle hiç uğraşmak istemiyorum. Yarın İnventus'u arayıp halledeceğim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı