Corsair 3000MHz RAM 2133MHz görünmesi

Yessjett

Hectopat
Daha fazla  
Hocam dediğiniz gibi RAM'ler 2133MHz'de çalışmakta nasıl bir işlem yapcağız 3000MHz'de çalışması için ? :)
Ve şu BIOS güncellemesini vs. yapmam lazım. Ryzen için güncelleme var mı onları nereden görebilirim, işlemci için yani ?

Ayrıca bir şey sormak istiyorum bu aldığım anakartın (Gigabyte AB350 Gaming 3) ses kartı iyiymiş diğer kartlara göre onu tercih etmeme bir sebepte bu olmuştu, ben G430 kullanıyorum kulaklık ve mikrofon girişini usbye çeviren bir adaptör gibi bir şeyi var 7.1 ses kartıymış sanırım o. Ben bu anakarttaki ses olayını tam anlamıyla kullanabilmek için kulaklık ve mikrofon girişini anakarta mı takmalıyım ? Böyle bir şey yaparsam 7.1 olayı devam eder mi ?
@LukeSkywalker

Son düzenleme:
BIOS güncellemesi için anakartın kendi sayfasına gitmeniz gerekiyor. Direk G430'un ses kartını kullanabilirsin.

Ryzen 4x4 RAM desteklemiyor gibi şeyler okudumda, bende seneye falan bir tane daha 4x2 ram alıp 4x4 16GB yaparım diye düşünmüştüm herhangi bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

Hocam dediğiniz gibi RAM'ler 2133MHz'de çalışmakta nasıl bir işlem yapcağız 3000MHz'de çalışması için ? :)
Ve şu BIOS güncellemesini vs. yapmam lazım. Ryzen için güncelleme var mı onları nereden görebilirim, işlemci için yani ?

Ayrıca bir şey sormak istiyorum bu aldığım anakartın (Gigabyte AB350 Gaming 3) ses kartı iyiymiş diğer kartlara göre onu tercih etmeme bir sebepte bu olmuştu, ben G430 kullanıyorum kulaklık ve mikrofon girişini usbye çeviren bir adaptör gibi bir şeyi var 7.1 ses kartıymış sanırım o. Ben bu anakarttaki ses olayını tam anlamıyla kullanabilmek için kulaklık ve mikrofon girişini anakarta mı takmalıyım ? Böyle bir şey yaparsam 7.1 olayı devam eder mi ?
@LukeSkywalker
Ses konusunda bir bilgim ve merakım olmadığından ona cevap veremeyeceğim.
Ancak RAM 3000 yerine 2133MHz gözüküyorsa bu XMP veya AMP profilli bellekten kaynaklanır. Bu profilleri BIOS tan açabilirsiniz.

Anakartin sitesine girip yeni BIOS var mı kontrol edebilirsiniz.

Ses konusuna gelince, G430 7.1 kullanabilmek için USB 'den bağlayıp Logitech yazılımını kurmanız gerekiyor bknz. Logitech Gaming Software

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı