Corsair 460X Fan Kontrolleri Bağlantısı

Daha fazla  
Corsair 460X'i kullandığım sistemi dizdim. Fakat ön tarafta bulunan 3 adet Corsair SP120 RGB fan ve kontrolcülerinin bağlantısını yapamadım. Fanlar 3 pinli, anakartım da 4 pinlik yuva var. Anakartımda Asus Prime B350-PLUS. Bu fanları nasıl takabilirim? Hız kontrolü ve LED kontrollerinin bağlantılarını nereye yapacağım yardımcı olur musunuz?
@Onur Altuğ Sever hocam sen bi yardımcı olsan kaç haftadır araştırıyorum bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair 460X'i kullandığım sistemi dizdim. Fakat ön tarafta bulunan 3 adet Corsair SP120 RGB fan ve kontrolcülerinin bağlantısını yapamadım. Fanlar 3 pinli, anakartım da 4 pinlik yuva var. Anakartımda Asus Prime B350-PLUS. Bu fanları nasıl takabilirim? Hız kontrolü ve LED kontrollerinin bağlantılarını nereye yapacağım yardımcı olur musunuz?
@Onur Altuğ Sever hocam sen bi yardımcı olsan kaç haftadır araştırıyorum bulamadım.
Kasanın kablolama yapılan kısmında kontrolcü var. Fanları ona bağlayın ve kontrolcüyü de anakarta bağlayıp öyle deneyin. Sanki o kasaya o anakart çok zayıf gibi. Diğet parçalardan kısıp kasaya yatırdıysanız büyük hata yaptınız. Sistemi yazar mısınız?

Şu şekilde çalışabileceği yazıyor bir kaynakta dener misiniz?

Dosya Ekleri

• af2ae5d22ff71df380f6c77fb826d928.jpg
    af2ae5d22ff71df380f6c77fb826d928.jpg
    13,2 KB · Görüntüleme: 44
Şu şekilde çalışabileceği yazıyor bir kaynakta dener misiniz?
Evet oldu dostum teşekkürler ama ledlerini yakmak için kontrolcüyü nereye bağlıyacağım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanın kablolama yapılan kısmında kontrolcü var. Fanları ona bağlayın ve kontrolcüyü de anakarta bağlayıp öyle deneyin. Sanki o kasaya o anakart çok zayıf gibi. Diğet parçalardan kısıp kasaya yatırdıysanız büyük hata yaptınız. Sistemi yazar mısınız?
İleride upgrade edeceğim dostum bu yüzden orantısız şuan. Fanlar kontrolcüye bağlı geliyor sanırım. Ve iki tane kontrolcü geliyor. Nereye bağlıyacağım anakartın hangi yuvasına?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı