Corsair 465x kasa içinde fanların yerleşimi ve kontrolü

Unprocurabl3

Kilopat
Selamlar, bir konuda destek almak istiyorum. Konuşulanlara bakılınca tecrubelı oldugunuzu dusundum.

Bir sistem topluyorum ve tek eksiğim sıvı sogutma. Onun için zor da olsa bi butce ayırabılırım.
Kasam : Corsair 465x icue (Önde 3 adet icue destekli ll120mm fan var)
Egzoz fanım : Corsair icue ll120mm fan
Anakart : msi B450 Gaming Pro Carbon AC (1 x 4-pin CPU fan connector, 1 x 4-pin water-pump-fan connector, 4 x 4-pin system fan connectors) varmış.

Aklımda Arctic Sıvı Soğutucu II 240 var, siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Biraz kalın bi radyatoru varmıs galıba, benım kasanın üsüne sığmayacağı için görselin bozulmaması adına öndeki 2 LL120 fanı söküp bunun fanlarla degıstırıp, bunu öne takmayı düşünüyorum. Çıkardıgım 2 fanı da kasanın ustune takmayı planlıyorum.

Sonuç olarak;
* Kasanın üstünde sogutucudan cıkardıgım rgb olmayan 2 fan,
* Kasanın önünde önde 3 icue rgb fan(2 si sıvı sogutucunun ustunde),
* Arkada da 1 tane icue rgb egzoz fanı olmasını planlıyorum

Elimdeki malzemeler
Aşağıdaki fanların kablolamalarını tam olarak hangi düzende yapmam gerekıyor. Elimdekiler
Kasanın üstünde 1 x Corsair iCUE Lighting Node PRO RGB Lighting Controller
Kasanın önünde 3 x corsair LL120 RGB pwm destekli fanlar var
Kasanın egzoz fanı ise yine 1 x LL120 RGB fan
Sıvı sogutucunun ustunde 2 x 120mm PWM destekli 120mm 2 adet rgb olmayan fan var.

Tüm bu malzemelerı kullanarak yukarıdaki yeni yerleşim planıyla 4 fanı icue olarak kullanabilir miyim? Fanların konumları ne şekilde olmalı? Öndeki fanları içe mi dışa mı üfleteyim? vs vs Bu konularda pek bilgim yok. Araştırırken kafam biraz karıştı açıkcası.

Teşekkürler

Son düzenleme:
Tüm bu malzemelerı kullanarak yukarıdaki yeni yerleşim planıyla 4 fanı icue olarak kullanabilir miyim?
Kullanırsınız. Kasada 6 adet fana destek veren bir çoğaltıcı ile Lighting Node Pro var. Fanları çoğaltıcıya takın, çoğaltıcıdan çıkan kabloyu Node'a takın. Node'dan çıkan USB bağlantısını da anakarttaki bir USB portuna takın. Bu şekilde fanların aydınlatmasını kontrol edebilirsiniz.
Fanların konumları ne şekilde olmalı?
Öndeki fanlar havayı içeri almalı, üstteki ve arkadakı fan da havayı dışarı tahliye etmeli.

Kullanırsınız. Kasada 6 adet fana destek veren bir çoğaltıcı ile Lighting Node Pro var. Fanları çoğaltıcıya takın, çoğaltıcıdan çıkan kabloyu Node'a takın. Node'dan çıkan USB bağlantısını da anakarttaki bir USB portuna takın. Bu şekilde fanların aydınlatmasını kontrol edebilirsiniz.

Öndeki fanlar havayı içeri almalı, üstteki ve arkadakı fan da havayı dışarı tahliye etmeli.
Çoğaltıcıdan kastınız nedir? Kasada sadece rgb node oldugunu bılıyorum. Aslında sorun da bu zaten. Fanların yönünü sormamın sebebi radyatoru on tarafa takarsak sıcak havayı kasaya uflemez mı ?

Çoğaltıcıdan kastınız nedir? Kasada sadece rgb node oldugunu bılıyorum.
Pardon bahsettiğiniz modeli karıştırmışım. Bahsettiğim olay eski Corsair ürünlerinde oluyordu. Bunda Corsair Lighting Node Core var. Direkt bağlantı yapabiliyorsunuz.
Fanların yönünü sormamın sebebi radyatoru on tarafa takarsak sıcak havayı kasaya uflemez mı?
Üfler fakat bir sıkıntı çıkmaz. Siz yine de imkanınız varsa radyatörü üste takmaya çalışın. Bahsettiğim fan yerleştirme stili en çok kullanılan ve en etkili yöntemdir.

Merhabalar yeni konu açmadan bir soru da ben sormak isterim. 465X kasaya montaj yapacağım H150I RGB Pro almayı düşünüyorum kendisi ile birlikte gelen fanları kullanmayacağım. Kasa üstüne direkt montaj yaptım ancak öne hiç yapmadım
Bu öndeki fanlara dokunmadan arkasına radyatörü koyabilir miyim Youtube da koyanı gördüm (önden fan soğuk havayı çekip radyatöre iletip sıcak hava kasaya gidecek) görüntüyü bozmak istemiyorum LL120'ler görünsün.

Şimdi sorum şu soğutucunun kutusunun içinden gerekli uzun vidalar çıkıyor mu? . Fan ve Radyatör tek uzun vida ile mi? Yoksa öndeki LL120 ler önce vidalanıp(zaten vidalı kasaya) arkasına fandan bağımsız uzun vida ile mi montajlanacak. Almadan önce hazırlıklı olayım gerekli ek malzemeye ihtiyaç var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200701_223448_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_20200701_223448_com.google.android.youtube.jpg
    177,2 KB · Görüntüleme: 94

Yeni konular

Geri
Yukarı