Corsair A500 vs SilverStone PF240 vs Cooler Master ML240L V2

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    28
Makaleler
6
Yer
Bursa

Hangisini almalıyım?

Corsair A500 RAM slotlarını kapatır gibi geliyor bana.
Sıvı soğutmaların sızdırma riski az da olsa var, korkutuyor biraz.
Sızdırma olduğunda zararı karşıladığı için de Cooler Master ML240L V2 almak daha mı mantıklı olur?

@MisakiTaro @Samotne Ciasteczka @hadwiger @TÇB @Lockheed @PanzerTR

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair A500 RAM slotlarını kapatır gibi geliyor bana.
Sıvı soğutmaların sızdırma riski az da olsa var, korkutuyor biraz.
Sızdırma olduğunda zararı karşıladığı için de Cooler Master ML240L V2 almak daha mı mantıklı olur?

Bizde bir arkadaşa bakıyoruz ID-coolining ürünleri var gerçekten uygun ve güzel (geçen linkini atmıştım AMD'nin Threadripper işlemciler için tavsiye ettiği model vs.) fakat bu sızdırma garantisi işi başka bir boyuta taşıyor. Sırf bu yüzden bizde Cooler Master düşünüyoruz. Ama bu sızdırma garantisinin çalışma mantığı tam olarak nasıl onu bilmiyorum. Yani belli bir limit var mı? Ne kadara kadar karşılıyorlar? Bu süreç nasıl işliyor? Ne kadar sürede sızdırırsa garanti kapsamına giriyor? Müşteriyi 1 ay ugraştırıp mı ödüyorlar yoksa en hızlı şekilde mi? Gibi sorulara tam bir cevap bulamadık.

Corsair A500'ü bir süre kullandım. Soğutma anlamında lafım yok, ama kasada öyle kaba duruyor ki, gerçekten baktığınızda sadece A500'ü görüyorsunuz o kadar.

Yani arada bir kasayı inceleyen biriyseniz hoş değil. Öylesine devasa olması benim pek hoşuma gitmemişti, sizi bilemem :)

Bunların arasından PF240 tercih ederdim. Hem ARGB'si çok güzel hem de ML240L V2 ile ortalama aynı soğutmayı, hatta birkaç derece daha serin soğutma sağlıyor.

Hayırlı olsun şimdiden :)

Beni etiketlememişsin😢, A500 RAM slotlarını büyük ihtimal kapatacak, fanlar yukarı doğru itilebiliyor ama görüntü olarak kasanın büyük çoğunluğunu kapatacak. Sıvı soğutma sızdırma yapsa bile içinde saf su olduğunu biliyordum, saf su zarar vermez diye de hatırlıyorum. PF240 ile sızdırma yaşayan hiç görmedim şimdiye kadar. PF240 candır gerisi heyecandır. 😍😁

Bizde bir arkadaşa bakıyoruz ID-coolining ürünleri var gerçekten uygun ve güzel (geçen linkini atmıştım AMD'nin Threadripper işlemciler için tavsiye ettiği model vs.) fakat bu sızdırma garantisi işi başka bir boyuta taşıyor. Sırf bu yüzden bizde Cooler Master düşünüyoruz. Ama bu sızdırma garantisinin çalışma mantığı tam olarak nasıl onu bilmiyorum. Yani belli bir limit var mı? Ne kadara kadar karşılıyorlar? Bu süreç nasıl işliyor? Ne kadar sürede sızdırırsa garanti kapsamına giriyor?

Ne kadar uğraştırdıkları markaya bağlı biraz.

Cooler Master, Corsair gibi markalar sıvı soğutma sızdırması sebebiyle sisteme zarar gelirse bütün zararı karşılıyor.

Bir arkadaşın Cooler Master PSU'su patlamıştı, sistemin zararını Cooler Master karşıladı.

Ne kadar uğraştırdıkları markaya bağlı biraz.

Cooler Master, Corsair gibi markalar sıvı soğutma sızdırması sebebiyle sisteme zarar gelirse bütün zararı karşılıyor.

Bir arkadaşın Cooler Master PSU'su patlamıştı, sistemin zararını Cooler Master karşıladı.

Bir tane sızdırma garantisi görmüştüm (tam markayı hatırlamıyorum ) ama en altta küçük bir şekilde alınan sıvı soğutmanın fiyatının 5 katı kadar mı ne zararı karşılıyorlardı. Yani 800 liralık sıvı soğutma takarsan 4000 lira ödeme alıyordun. Böyle bir şey var mı diye merak etmiştimde bütün masrafı karşılıyorlarsa çok iyi.

Geri
Yukarı