Corsair AF120 ve SP120

Hoppen

Hectopat
Selam arkadaşlar.
Corsair AF120 ve SP120 fanlarının arasındaki farklar nelerdir sistemime bunlardan almak istiyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler. :D

Selam arkadaşlar.
Corsair AF120 ve SP120 fanlarının arasındaki farklar nelerdir sistemime bunlardan almak istiyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler. :D

AF hava akımı içindir kasanın içine genel olarak hava üfler, SP olanları ise statik baskı uygular ve pervaneleri az aralıklıdır. SP fanları genelde işlemci soğutucuları için kullanılır, AF olanları ise ön, yan ve arka panel için. Fakat yinede SP fanlarıda her tarafta kullanılır.

AF hava akımı içindir kasanın içine genel olarak hava üfler, SP olanları ise statik baskı uygular ve pervaneleri az aralıklıdır. SP fanları genelde işlemci soğutucuları için kullanılır, AF olanları ise ön, yan ve arka panel için. Fakat yinede SP fanlarıda her tarafta kullanılır.
Öncelikle selamlar ben kasamın 140 milimetrelik kısmına ve önündeki üç tane 120 milimetrelik kısımlarına Corsair fan takmak istiyorum. Hangi cinsi önerirsiniz AF mı yoksa SP mi? Birde işlemcimin radyatörü kasanın üstüne takacağım oda iki tane 120 milimetrelik fanlardan oluşuyor. Radyatöre hangi cinsi önerirsiniz. (Yani genelde yapılanı sormuyorum zaten yukarıda cevaplamışsınız, sizin düşünceniz yada sizce nasıl olmalı?) Bu arada eklemeyi unutmuşum Amazon.com da sadece AF cinsinin Quiet Edition'ını bula bildim başka bir "edition" var mı SP deki gibi High Performans tarzında?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı